Prva hokejska tekma v Dallasu po 10. marcu, pri čemer so imeli v AAC-ju celo dobrih 4 tisoč gledalcev, četudi so Zvezde zaradi izbruha covida-19 ostale brez predvidenih prvih štirih tekem, ki bodo zdaj odigrane pozneje. Foto: Reuters

Kljub izbruhu okužb in prestavitvi štarta skrajšane ter preoblikovane sezone so v Dallasu prvo tekmo celo odigrali pred gledalci. V American Airlines Centru se je zbralo 4214 navijačev, dovoljenje pa imajo za do 5 tisoč ljudi. Pred tekmo so videli dvig praporja za osvojitev lanske Zahodne konference, nato pa šov na ledu več kot očitno tekem sestradanih Zvezd.

Anton Hudobin je opravil svoj delež zlasti v prvi tretjini, nato pa s 34 obrambami prišel do stote zmage v NHL-u. Za 34-letnika iz Ust-Kamenogorska je bil to sicer šele 9 "shutout". Foto: Reuters

Pet PP-golov in še en SH-gol
Uvodno tretjino so se Teksašani še ogrevali, v 23. minuti pa je 36-letni Joe Pavelski prvič udaril ob dveh igralcih več in sprožil plaz. Dallas je Nashvillu v 2. tretjini natresel kar 5 golov, do konca sedem. Kar pet golov so Zvezde dosegle ob številčni premoči, ob Pavelskem je dvakrat zadel tudi Aleksander Radulov, za nameček je Essa Lindell zabil še ob igralcu manj. Na drugi strani je Anton Hudobin s 34 obrambami zaklenil vrata in prišel do stote zmage kariere.

Recept za izbruh: drsanje med karanteno
"Preprosto smo samo potrebovali to prvo tekmo. Ali bi izgubili ali pa zmagali, želeli smo si samo tekme in igre. Na srečo se je nam nekajkrat na začetku nasmehnila sreča in potem je vse steklo,"
je razmišljal trener Rick Bowness, ki je na koncu od okuženih 17 igralcev imel na voljo kar 16, manjka samo še Blake Comeau.

"Da greš v prvo tekmo na takšen način, brez pripravljalnih tekem, s prekinjenimi pripravami ... brez uigravanja. Usmerili smo se na čim več drsanja, da so bile noge pripravljene za nocoj. V tekmo smo hoteli iti brez izgovorov in pokazati delovno etiko, na koncu pa so odločile posebne postavitve," je prvo od 56 tekem Dallasa pokomentiral prva zvezda večera Pavelski.

Landeskog junak podaljška, prva zmaga Chicaga
Na osmih petkovih NHL-tekmah so samo na eni slavili gostje in to po edinem podaljšku večera. Anaheim in Colorado sta rednih 60 minut odigrala z izidom 2:2, po minuti in 38 sekundah pa je v drugem poskusu izza gola preko črte pak spravil kapetan Plazu Gabriel Landeskog. Pittsburgh je tudi do tretje zmage v sezoni prišel po podaljšku in kazenskih strelih, tokrat so s pomočjo loterije ugnali NY Rangers (*4:3). Prvič v novi sezoni je slavil Chicago, ki je na derbiju še iz OriginalSix ere s 4:1 nadigral Detroit, s katerim v preoblikovani sezoni znova igra v isti skupini.