Nik Zupančič, ki bo v petek praznoval 40. rojstni dan, je ob igralcu več po lepem prodoru izenačil na 2:2. Foto: Iztok Novak
Marcus Matthiasson
Marcus Matthiasson je bil edini strelec v prvi tretjini. Streljal je z desne strani, plošček se je od vratnice odbil v mrežo. Foto: Iztok Novak

Za goste sta v "loteriji" zadela Gregor Baumgartner in Marcus Matthiasson (strelec edinega gola v prvi tretjini), medtem ko sta bila pri Olimpiji Frank Banham in Nik Zupančič, ki je izsilil podaljšek, neuspešna. S tremi točkami je Olimpija na dnu lestvice. V šestih krogih je dobila le eno tekmo, derbi proti Acroni Jesenicam, ki bodo v petek v gosteh igrale proti presenetljivi Albi Volan.

Žvižgi predramili speče zmaje
V 22. minuti so lanski finalisti Lige Ebel zaostajali 0:2. Ko naslednje številčne prednosti spet niso izkoristili in pravzaprav sploh niso prišli v napadalno tretjino, so se s tribun slišali prvi žvižgi nezadovoljstva. Morda je to pomagalo. Banham je v 36. minuti zadel zgornji levi kot vrat Linza, devet minut pred koncem pa je veteran Zupančič po samostojnem prodoru z igralcem več izenačil.

Morrison obranil 32 strelov
V vratih Linza je bil Alex Westlund, najzaslužnejši za lansko uvrstitev Olimpije v veliki finale, potem ko je v polfinalu senzacionalno padel prav Linz. Westlund je obranil 21 strelov, njegov naslednik v Olimpijinih vratih Michael Morrison pa 32. Po poškodbi se je na led vrnil ne najbolj razpoloženi Brendan Yarema, manjkala pa sta Ralph Intranuovo in tudi Todd Elik, ki ima zlomljeno rebro.