Frank Banham je dosegel svoj 22. zadetek v ligi in je trenutno njen drugi najboljši strelec. Foto: MMC RTV SLO
Todd Elik
Todd Elik je v podaljšku storil veliko napako in Hagerja pustil samega pred golom. Foto: Iztok Novak
Peter Škrabelj
Pred zadnjo tretjino je v vrata Jeseničanov stopil Peter Škrabelj, a Jesničanom ni pomagala niti ta menjava. Foto: Iztok Novak

Maratonska tekma med prvouvrščenim KAC-em in domačo Olimpijo se je razpletla šele po nekaj manj kot treh urah, za zmago gostov pa je bil potreben podaljšek. Napako v obrambi je storil ameriški veteran Todd Elik, ki je strelca odločilnega zadetka Gregorja Hagerja pustil samega in gostom prepustil dve točki. Kljub porazu pa je imela Olimpija tudi malce sreče, saj sta izgubila tako Gradec kot Alba, in zmaji so se tako zavihteli na osmo mesto, ki še vodi v končnico.

Ledena ploskev ni zdržala koncertov
Hokejisti Olimpije so tako kot železarski nasprotniki dobro krenili v tekmo, saj so bili v prvi tretjini boljši nasprotnik (razmerje v strelih 12:8), prednost pa je z 22. zadetkom v letošnji sezoni kronal Frank Banham. Američan je plošček peljal v protinapad in se po napaki obrambe Avstrijcev sam znašel pred golom najboljšega vratarja lige Reneja Swetteja in suvereno zadel za 1:0. Ko se je v 29. minuti poškodovala ledena ploskev, ki ni zdržala dveh koncertov v enem tednu, je bila tekma prekinjena za pol ure, ob vrnitvi na led pa so gostje prek Christopha Brandnerja hitro izenačili, medtem ko zmaji niso bili več tako razigrani kot v uvodnem delu igre.

Jakopič začel, nihče pa ni nadajeval
Gostitelji so srečanje začeli dobro in poskrbeli, da je imel gostujoči vratar Alex Westlund, ki je v lanski sezoni pred napadi branil Tivoli, veliko dela. Ko je bil v 13. minuti na ledu četrti napad, je po podaji Žige Jegliča zadel Rok Jakopič in Podmežakla je prvič in zadnjič na tekmi slišala "Na Golici". Veselje ni trajalo dolgo, gostitelji so izenačili čez slabih pet minut, ko so imeli hokejisti Linza igralca več.

Polom Jeseničanov v drugi tretjini
Gorenjski navijači so v drugih dvajsetih minutah videli popoln razpad sistema svojih ljubljencev, ki so drugi del igre izgubili kar z 0:5. Zadetki so bili plod slabe obrambe, medtem ko je pri gostih blestel Markus Matthiason, zadel je trikrat in s 24 zadetki sam stopil na vrh lestvice najboljših strelcev Lige Ebel. Podmežakla je bila razbita že pred zadnjo tretjino, ko so gledalci že začeli zapuščati dvorano. Pred koncem so gostje dosegli še dva zadetka in ob zadnji sireni je na semaforju pisalo 1:8.