Roberto Luongo je po izgubljenem finalu z Bostonom za nekaj časa celo izgubil položaj 1. vratarja Canucksov, a letos je znova v pravi formi in pomemben adut tako Vancouvra kot Kanade na olimpijskih igrah. Foto: Reuters

Canucksi na poti do šeste zaporedne zmage, najboljšega niza v letošnji sezoni, niso imeli veliko dela, čeprav so ob igralcu več prek Daniela Sedina povedli "šele" v 29. minuti. Na Zahodu zadnji Oilersi so sprožili vsega 19 strelov v okvir vrat Roberta Luonga, ki je dosegel 3. "shutout" sezone in še podkrepil kandidaturo za 1. vratarja Kanade v Sočiju.

Junija 2011 Boston slavil, Vancouver pa gorel
Vancouver je delo dokončal v zadnji tretjini, ko so zadeli kar trikrat, a ob Luongo sta se najbolj izkazala podajalca Ryan Kesler (2 podaji) in branilec Jason Garrison (3 podaje). A za vroče Canuckse zdaj prihaja veliki izziv - v soboto bodo gostili Boston, ki je ob zadnjem obisku Vancouvra pred dvema letoma in pol v velikem slogu dobil 7. tekmo finala in osvojil Stanleyjev pokal. Ob silnem razočaranju so izbruhnili nemiri, zaradi katerih je gorelo mesto, ki je gostilo olimpijske igre leta 2010.

Panterji prekinili črni niz proti Prestolnikom
Pittsburgh
si je proti New Jerseyju odločilno prednost nabral že v 1. tretjini, ki jo je dobil s 3:0, na koncu so se Vragi približali na gol zaostanka, a izenačiti niso mogli. Na Floridi je Washington dvakrat izničil prednost Panterjev, pri čemer je Joel Ward izenačil pol minute pred koncem, čeprav sodniki sprva sploh niso videli, da je plošček prečkal golovo črto. Zmagovalca je dala "loterija", ki jo je šele v 10. seriji Tomaš Kopecky odločil v korist Floride, ki je pred tem izgubila osem zaporednih srečanj s Capitalsi.