Jeseničani so po desetih zaporednih zmagah na začetku sezone precej popustili. Foto: BoBo

Na zahtevno gostovanje je trener Nik Zupančič odpeljal 20 igralcev in dva vratarja. Manjkal je poškodovani Jaka Ankerst, v ekipo pa se je po operaciji in dolgem zdravljenju vrnil Tadej Čimžar. Dolga pot jo je železarjem zagodla. Zastoji na cesti so botrovali zamudi in s tem tudi nekaj kasnejšemu začetku tekme.

Jeseničani so v uvodnih minutah zdržali začetni pritisk domačih. Vratar Rok Stojanovič je bil zelo zanesljiv. V 16. minuti je češki veteran Petr Vala popeljal Lustenau v vodstvo. V drugi tretjini sta mreži mirovali, železarji so imeli trikrat prednost igralca več, a niso bili učinkoviti.

V 46. minuti je Martins Cipulis povišal na 2:0 po protinapadu. Gostje so imeli v zadnji tretjini pobudo (streli 8:13), vendar je bil vedno na pravem mestu Patrick Machreich. Stojanovič je že tri minute pred koncem zapustil vrata, Dušan Devečka pa je zatresel prazno mrežo. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 30:32.

V torek zvečer Jeseničani gostujejo v Feldkirchu.