Na naboru leta 2004 so igralca, rojenega in hokejsko vzgojenega v Magnitogorsku, izbrali Pingvini kot številko dve. Pred njim je bil le rojak Aleksander Ovečkin, ki je medtem že postal velika zvezda Lige NHL in bil v pretekli sezoni razglašen za novinca leta 2006 ter pri tem prehitel kanadskega asa Sidneyja Crosbyja. Malkin med strokovnjaki velja za najboljšega igralca najhitrejše igre na svetu, ki se še ni preizkusil v najprestižnejšem hokejskem tekmovanju.
Prisiljen k zvestobi
20-letnik je v domačem prvenstvu osvojil priznanja za najboljšega igralca, naslova prvaka pa ne. V iskanju novega izziva se je odločil za odhod prek luže v Ligo NHL, kar pa bi mu skoraj preprečil njegov matični klub, ki je od njega zahteval, da ostane v Rusiji vse do konca maja 2007, in res je vodstvo izsililo njegov podpis. Po navidezno uspešnih pogajanjih je sledil bondovski zaplet.
Pobegnil iz Finske
V avgustu se je ruski klub odpravil na priprave na Finsko. Malkin je 12. avgusta preprosto pripravil vso svojo prtljago, vzel potni list s kanadsko vizo in se pogreznil v zemljo. Znova se je pojavil pet dni pozneje v Los Angelesu. Po nasvetu odvetnika je izkoristil ruski zakon, po katerem se lahko pogodbenik enostransko odpove pogodbi v svojo škodo. Tako je bil udeleženec olimpijskih iger v Torinu naenkrat prost igralec in v Pittsburghu niso oklevali s ponudbo.
Pod budnim očesom Super Maria
Legendarni Mario Lemieux, delni lastnik moštva,kjer je preživel večino kariere, je Rusu ponudil povsem enako pogodbo kakor biseru severnoameriškega hokeja, Sidneyju Crosbyju, s katerim bo Malkin sestavljal udarni napadalni dvojec. "Seveda sem bil malo zaskrbljen," je s pomočjo prevajalke opisal vso dogodivščino Malkin, ki ga še pred sezono čaka še učenje angleščine.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje