Tik pred koncem uvodne tretjine je Jevgenij Malkin takole matiral Birona. Foto: Reuters

Pri 2:2 je Malkin zadel ob koncu prve tretjine, končni rezultat pa z igralcem več postavil po petih minutah druge tretjine. 21-letni ruski hokejist, ki je bil tudi podajalec pri prvem golu, je s 17 točkami vodilni strelec končnice.

Pomemben je bil tudi zadetek Sydneyja Crosbyja v 15. minuti za izenačenje na 2:2, njegov prvi gol po petih tekmah. Oba gola za goste je dal Mike Richards.

Letalci zdaj seveda upajo, da se bo ponovila zgodba iz letošnje serije proti Washingtonu in Montrealu, ko so tudi izgubili uvodno tekmo, a na koncu vseeno napredovali. Tokrat jih čaka zelo težko delo, saj bo treba Pittsburgh, ki na svojem letu že 14 tekem zapored ne pozna poraza, vsaj enkrat premagati v gosteh.