Petr Mrazek je prvič zaigral v končnici Lige NHL. Foto: Reuters
Corey Perry
Corey Perry je bil z dvema goloma junak prve zmage Anaheima v letošnji končnici. Foto: Reuters

Nemalo presenečenje je bilo, ko je trener Mike Babcock namesto Jimmyja Howarda poslal 23-letnega Čeha. Tampa je imela veliko prednost pri strelih na gol (46:14), a je imel Mrazek svoj večer. Dva gola za Rdeča krila je dosegel Pavel Dacjuk.

Babcock: Bil je neverjeten
"Včasih izbereš vratarja, ki nima svojega večera, tokrat je bilo drugače. Bil je neverjeten. Imeli so veliko premoč, a zaradi Mrazka smo našli pot do zmage," je bil zadovoljen Babcock.

Mrazek je hitro padel v ritem
"Bilo je noro. Začeli so napadati od prve sekunde, streli so padali z vseh strani. Zaradi tega sem hitro padel v ritem in potem je šlo vse lažje. Bilo je zabavno," je bil zadovoljen Mrazek, ki je v rednem delu branil na 29 tekmah, v povprečju pa je prejel 2,38 gola na tekmo.

Minnesota slavila v gosteh
V gosteh je zmagala tudi Minnesota, ki je ukanila St. Louis s 4:2. Ta se je tako zmage na prvi tekmi v neki seriji veselila prvič v osmih poskusih. Wild je zadnja dva gola dosegel v prazno mrežo.

Rački so se rešili v zadnji tretjini
Winnipeg je na gostovanju proti Anaheimu po dveh tretjinah vodil z 2:1, na koncu pa izgubil s 4:2. Rački so zadnjo tretjino dobili s 3:0, vse gole pa so dosegli, ko je bilo na ledu neenako razmerje igralcev. Correy Perry je najprej izenačil na 2:2 z igralcev več, nato pa je svojo ekipo povedel v vodstvo z igralcem manj. Zadnji gol je ob igralski premoči dosegel Ryan Getzlaf.

2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Boyle 15., Nesterov 49.; Dacjuk 10., 21., Glendening 46.

2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Schwartz 48., Steen 60.; Zucker 3., Dumba 25., Granlund 59., Pominville 60.
Obrambe: Allen 25; Dubnyk 19.
ANAHEIM - WINNIPEG - 1:0
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Vatanen 2., Perry 42., 54., Getzlaf 57.; Lowry 3., Stafford 26.
Obrambe: Andersen 17; Pavelec 25.

Petek:
NASHVILLE - CHICAGO - 0:1
VANCOUVER - CALGARY - 0:1
V odebeljenem tekstu je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.