Boston bo v nadaljevanju igral proti Pittsburghu (če Washington premaga Montreal) ali Philadelphii (če se zgodi obratno). Foto: Reuters
Jaroslav Halak
Vratar Montreala Jaroslav Halak bo imel novo priložnost za dokazovanje v sredo v Washingtonu. Foto: Reuters
Patrick Sharp
Patrick Sharp je v Nashvillu zadel za vodstvo Chicaga 3:1. Foto: Reuters

Canadiensi so Capitalse, najboljše moštvo rednega dela lige, premagali s 4:1 in z drugo zaporedno zmago spravili Washington v hude škripce. Hokejisti iz glavnega mesta bodo morali sedmo tekmo odigrati že četrtič zapored. Lani so v 1. krogu s 4:3 ugnali New York Rangerse, nato pa v konferenčnem polfinalu izpadli proti Pittsburghu.
Tokrat jih je ob živce spravljal vratar Montreala Jaroslav Halak, ki je zbral kar 53 obramb. Gostitelje je v vodstvo z 2:0 že v uvodnih 10 minutah z dvema goloma popeljal Michael Cammalleri, v zadnji tretjini pa je na varnih 3:0 povišal Maxim Lapierre. Razmerje v strelih je bilo 54:22 za Washington.
Češko-slovaški dvojec ukrotil Buffalo
Boston je Buffalo ugnal s 4:3. Tudi Bruinsi so vodili z 2:0, oba gola so dosegli ob igri z igralcem več. Sami so nato zaustavili vse napade ob treh "power playih" gostov in v vsej seriji niso niti enkrat dovolili Sabresom, da bi zadeli ob številčni prednosti. Ti so imeli za to na voljo 22 priložnosti. Zadnji udarec je v 55. minuti gostom zadal Slovak Miroslav Šatan, ki je proti svojemu nekdanjemu klubu zadel za vodstvo s 4:2. Dva gola je prispeval Čeh David Krejči.
Madden dokončno zlomil odpor Predatorsov
Chicago je s 5:3 slavil v Nashvillu. Gledalci so še posebej uživali v prvi tretjini, ko so videli kar sedem zadetkov (3:4). Blackhawksi, ki so zmagali tretjič zapored, so vseskozi vodili (na 4:2 je povišal Jonathan Toews z igralcem več), vendar so se Predatorsi upirali do konca, ko jih je dokončno ustavil gol Johna Maddna v prazno mrežo. Tudi Chicago se za napredovanje lahko zahvali odlični igri, ko je imel tekmec na ledu igralca več. Od 26 priložnosti mu je na šestih tekmah dovolil le en zadetek iz "power playa".
Ponedeljkove tekme:
MONTREAL (8)
- WASHINGTON (1)
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Cammalleri 8., 10., Lapierre 45., Plekanec 60.; Fehr 56.
Obrambe: Halak 53; Varlamov 18.
BOSTON (6) - BUFFALO (3)
4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Krejči 14., 48., Recchi 22., Šatan 55.; Kaleta 27., Gerbe 48., Vanek 59.
Obrambe: Rask 27; Miller 28.

NASHVILLE (7) - CHICAGO (2)
3:5 (3:4, 0:0, 0:1)
Weber 9., Arnott 16., 20.; Keith 7., Kane 10., Sharp 13., Toews 20., Madden 60.

Los Angeles (6) - VANCOUVER (3) 2:4

V odebeljenem tisku so izidi v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.