Tribune so ponorele od navdušenja, ko je Aleš Hemsky postavil izid tekme. Foto: Reuters
Teemu Selanne
Teemu Selanne je v drugi tretjini izid izenačil. Finskega ostrostrelca boste prepoznali po pomankljivem zobovju. Foto: Reuters
Johan Franzen
Johan Franzen (Detroit) ni mogel skriti solz razočaranja. Foto: Reuters

Za Rdeča krila je bil usoden Edmonton, ki je dobil serijo s 4:2. Kanadčani so postali sedmo moštvo, ki je v prvem krogu končnice (kot osmi nosilec) izločilo najuspešnejše moštvo lige. Oilersi so po dveh tretjinah zaostajali 0:2, na koncu pa slavili s 4:3. Prva dva zadetka je dal Fernando Pisani, zadnja pa Aleš Hemsky. Odločilni gol je padel 66 sekund pred koncem tekme.

Bodo izpadli prvi štirje nosilci?
V drugi tekmi večera je Anaheim doma z 2:1 ugnal Calgary in izid v zmagah izenačil na 3:3. Odločilna tekma bo v sredo. V primeru druge zaporedne zmage Mogočnih račk bi bil položaj zelo zanimiv, saj bi v drugi krog napredovala moštva, ki niso imela prednosti domačega ledu (nosilci od 5 do 8).

4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Pisani 43., 47., Hemsky 57., 59.; Zetterberg 15., Lang 35.

Nashville (4) - SAN JOSE (5) 1:4

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.