Sidney Crosby je zmagoviti zadetek dosegel v 46. minuti v trenutkih številčne premoči Pingvinov. Foto: Reuters
Roberto Luongo
Roberto Luongo (Vancouver) je na kanadskem derbiju proti Edmontonu ubranil 27 strelov. Foto: Reuters

Vragi so na gostovanju pri skromni Atlanti sredi tekme zaostajali že s 4:2. Po minuti odmora so se gostje zbrali in v nadaljevanju preprečili tretji zaporedni poraz (6:5). Atlanta tako še naprej ostaja edino moštvo v ligi brez zmage. Ottawa je z uspehom pri NY Rangersih potrdila dobro formo (3:1) in je po sedmih tekmah z 12 točkami na vrhu tekmovanja. Z istim izidom kot Senatorji je pri Montrealu slavila tudi Carolina.

Vesel na ledu, zadržan v izjavah
Pingvini so v Torontu v zadnji tretjini strli odpor Javorjevih listov, še najbolj se je smejalo Crosbyju, ki je končno zadel. "Nisem bil zaskrbljen, saj sem vedel, da je samo vprašanje časa, da zatresem mrežo," je bil zadržan kapetan Pittsburgha, ki pa se mu je ob reakcijah na ledu videlo, da mu je odleglo.

Minnesota še vedno brezhibno
Neuničljivi Joe Sakic je pri zmagi Colorada nad Columbusom dosegel že 15. hat-trick v karieri. Minnesota je na gostovanju presenetila San Jose in ostaja edino neporaženo moštvi elitnega hokejskega tekmovanja.