Kapetan Minnesote Mikko Koivu (levo) je bil v 4. minuti podajalec pri prvem zadetku na tekmi. Foto: Reuters

Prvi gol sezone je pripadel Guillaumu Latendressu (Minnesota) v 4. minuti tekme. Odločilna je bila druga tretjina, ko je Carolina z zadetkoma Jussija Jokinena in Brandona Sutterja povedla s 4:2. Igralec tekme je bil 21-letni Sutter z dvema goloma.
Ekipi bosta v petek v finski prestolnici opravili še "povratno" tekmo. V Evropi so še ekipe San Jose Sharks in Columbus Blue Jackets, ki bosta dve tekmi igrali v Stockholmu, ter Boston Bruins in Phoenix Coyotes, ki se bosta na dveh dvobojih merili v Pragi.