V tej sezoni so Ljubljančani Gradčane dvakrat premagali doma po podaljšku, tokrat pa so se napotili v goste k ekipi, ki jo je do četrtka še vodil Ivo Jan. Zamenjal ga je Doug Mason.

Olimpija je začela nekoliko bolje, imela več priložnosti, a je bila neučinkovita - tudi ko je imela "power-play", kar je pravzaprav v tej sezoni za zmaje zelo redko prednost. Tudi tokrat je ostal neizkoriščen, tako kot na zadnjih treh tekmah.

Gradec sicer tudi ni izkoristil svoje prednosti, je pa zadel v 13. minuti, ko je po strelu slovenskega reprezentanta Kena Ograjenška odbitek v mrežo porinil Rupert Strohmeier. Zadetek je prebudil domače hokejiste in maloštevilne navijače. Naslednjo akcijo je vratar zmajev Jeff Frazee še ubranil, v 19. minuti pa ga je premagal še Brendon Nash.

Še ob koncu prve tretjine je imela Olimpija na voljo še eno številčno prednost, a tudi te po odmoru ni izkoristila. Neučinkovitost je v 24. minuti z golom za 3:0 kaznoval Ograjenšek, ki je pridrsal pred vrata.

Ljubljančani so se pozneje sicer trudili, a niso našli rešitve za preboj obrambe in za vratarja Sebastiana Dahma, ki je tako ohranil mrežo nedotaknjeno. Piko na i za Gradec je v 49. minuti postavil Oliver Setzinger.

Zmaje že čez dva dni čaka novo zahtevno gostovanje, podali se bodo na Češko v Znojmo.

Slovenska hokejska reprezentanca bo pred majskim svetovnim prvenstvom elitne divizije v Franciji v sklopu sklepnih priprav odigrala vsaj štiri prijateljske tekme. Predvidoma 13. aprila se bo v Celju pomerila s Poljsko, 15. aprila na Bledu s Kazahstanom, 18. aprila v Budimpešti z Madžarsko in predvidoma 23. aprila še z Italijo. Pred odhodom v Francijo bodo risi 25. aprila odšli še v Sankt Peterburg, kjer bodo predvidoma odigrali dve tekmi z olimpijsko reprezentanco Rusije oziroma se udeležili tamkajšnjega mednarodnega turnirja, so sporočili s Hokejske zveze Slovenije.