Gal Koren je zadel za preobrat Olimpije, a to ni bilo dovolj za zmago. Ljubljančani so klonili po podaljšku, iz Znojma pa se vračajo z osvojeno točko. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so se sicer v drugi tretjini znašli v zaostanku z 2:0, potem ko sta zadela Colton Yellow Horn in Roman Tomas, a niso vrgli puške v koruzo - s hrabro in napadalno igro so izid poravnali, nato pa tudi povedli.

Najprej je v 47. minuti iz protinapada po podaji Gilberta Gaborja zadel Žiga Pešut, dobro minuto pozneje se je med strelce vpisal še Nik Pem. Ta je po podaji Chrisa Langkowa odbiti plošček pospravil za hrbet vratarja Patrika Nechvatala. Neverjetni preobrat je bil končan v 49. minuti, ko je Miha Zajc zaposlil Gala Korena, ta pa je z leve strani silovito sprožil in zadel za 2:3. Nechvatal je bil povsem nemočen.

Vseeno se gostitelji niso predali, štiri minute pred iztekom rednega dela srečanja je izenačil Adam Hughesman, v četrti minuti podaljška pa je zmagovalca iz bliskovitega napada odločil Libor Šulak.