Tadej Čimžar se je po protinapadu dobro znašel pred vrati Žana Usa in Olimpijo popeljal v vodstvo z 0:2, a so nato jeseniški hokejisti z goloma Erika Svetine in Jake Sodje izenačili. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpijin vratar Paavo Hölsä je v prvi tretjini ubranil vseh šest jeseniških strelov, v 26. minuti pa si je poškodoval gleženj in je moral z ledene ploskve. Foto: www.alesfevzer.com

Sistem tekmovanja v Alpski ligi je zaradi zdravstvene krize na začetku takšen, da se med seboj merijo klubi iz "soseščine", točke pa delijo šele po dveh tekmah, tako da bo po šestih tekmah mogočih največ devet osvojenih točk. Olimpija je bila v seštevku dveh slovenskih derbijev boljša z 8:3.

Prva tretjina: en gol in en pretep
500 gledalcev je spremljalo večni derbi, ki so ga gostitelji namesto v rdečih odigrali v rožnatih dresih (rožnati oktober). Po prvi tretjini je bilo 0:1. Zadel je Mark Sever v 8. minuti z bekhendom (podajalca: Zorko in Čimžar). Andrej Hebar in Tadej Čimžar sta se pet minut pred koncem prve tretjine stepla in si prislužila petminutno kazen. Olimpija je slabo igrala ob prednosti igralca več. V zadnji minuti prve tretjine je Žan Jezovšek (Jesenice) zapravil kazenski strel. V strelih je bilo po 20 minutah 13:6 za Olimpijo.

Gregor Polončič ostaja na Olimpijini klopi. V soboto si je sicer poškodoval križne kolenske vezi, a bo šel na operacijo šele po koncu sezone. Foto: www.alesfevzer.com

Druga tretjina: dva gola in brez pretepanja
Malo po polovici igre v drugi tretjini je vodstvo ljubljanske ekipe povišal Čimžar, ki je bil uspešen po hitrem protinapadu. Podajalec je bil Aleksandar Magovac. Erik Svetina je v 35. minuti ob prednosti igralca več s strelom od daleč znižal jeseniški zaostanek, čeprav se je sprva zdelo, da se je Timotej Kočar zadnji dotaknil ploščka. V drugi tretjini so bili jeseniški hokejisti napadalnejši, v strelih je bilo 10:7.

Zadnja tretjina: en gol in dve vratnici
Čeprav je bilo bolj kot ne jasno, da ne bodo mogli več nadoknaditi zaostanka s prve tekme, se železarji v zadnji tretjini niso predali, njihov trud pa se je obrestoval v 51. minuti, ko je iz bližine zadel Jaka Sodja in postavil končnih 2:2.

Žan Jezovšek v prvi tretjini pri izidu 0:1 ni izkoristil kazenskega strela. Foto: www.alesfevzer.com

V 54. minuti je Čimžar, nekdanji igralec Jesenic, ki je pred letošnjo sezono okrepil Olimpijo, po močnem strelu stresel okvir jeseniških vrat, minuto pozneje pa je vratnica še enkrat rešila Žana Usa.

Hölsä zaradi poškodbe predčasno z ledu
Razmerje v strelih je bilo na koncu 24:28. Olimpija je bila močno oslabljena, manjkali so še trije nosilci igre Jure Sotlar, Miha Zajc in kapetan Aleš Mušič. Za nameček se je vratar Paavo Hölsä v drugi tretjini poškodoval (lažja poškodba gležnja), zamenjal ga je Tilen Spreitzer.

V soboto bodo Jeseničani doma igrali z drugo ekipo Linza, Olimpijo pa čaka gostovanje v Celovcu. Tudi tu bodo točke delili po povratni tekmi. Slovenska tekmeca bosta za konec uvodnega dela še zamenjala tekmeca, šele po 24. oktobru se bo sezona normalno nadaljevala.

Na Jesenicah remi, skupna zmaga pa Olimpiji

Alpska liga, 1. krog, povratne tekme:
SIJ ACRONI JESENICE – SŽ OLIMPIJA 1:6
2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
500; Svetina 35., Sodja 51.; Sever 8., Čimžar 32.

CORTINA - GARDENA 2:6

V odebeljenem tisku so izidi prvih tekem.

V Podmežakli je bilo nekaj manj kot 500 gledalcev. Jeseničani oktobra na domačih tekmah uporabljajo rožnate drese. Do konca meseca pa se bodo nato lahko navijači za te drese tudi potegovali na spletni dražbi, izkupiček bodo namenili združenju Europa Donna Slovenija. Foto: www.alesfevzer.com