40-letni Daniel Alfredsson je izsilil podaljšek pol minute pred koncem. Foto: EPA
Boston je z odliko opravil delo na domačem ledu. Foto: EPA

Senatorji so tekmo dobili z 2:1 in zaostanek v polfinalu Vzhoda znižali na 1:2. Na drugem obračunu vzhodne konference je Boston s 5:2 odpravil New York Rangerse in v seriji vodi z 2:0.

V prestolnici Kanade so gledalci videli najdaljšo tekmo v letošnji končnici, čeprav je kazalo na zmago Pingvinov v rednem delu. Pittsburgh je povedel z golom Tylerja Kennedyja v 39. minuti in prednost držal do zadnje minute, ko je imel zaradi izključitve Erika Karlssona tudi številčno premoč. Senatorji so iz igre potegnili vratarja Craiga Andersona, za izenačenje pa je poskrbel 40-letni švedski veteran Alfredsson.

"Prepričan sem, da je bil moj gol precej boleč za tekmeca, saj so imeli v končnici ob igralcu več tekmo dobljeno. Vrnili smo se v igro za konferenčni finale," je povedal Alfredsson, ki je bil izbran tudi za igralca tekme.

Izkazala sta se oba vratarja. Anderson je zbral 49 obramb, 18 v podaljšku, Tomas Vokoun pa 46. Za Ottawo, ki je na domačem ledu v končnici slavila še tretjič, je prvič po 21. januarju zaigral Jason Spezza, ki je okreval po operaciji hrbtenice.

Rangersi so v Bostonu držali neodločen izid do 33. minute, ko je za 3:2 zadel Johnny Boychuk. V zadnji tretjini sta zmago potrdila Brad Marchand v 41. in Milan Lucic v 53. minuti.