Sydney Crosby je debitiral uspešno, vendar ga je zasenčil Aleksander Ovečkin. Foto: EPA
Prizor s tekme Philadelphia - NY Rangers
Češki zvezdnik Jaromir Jagr je na uvodnem srečanju zadel dvakrat. Foto: EPA

Gledalci v razprodanem Air Canada Centru, ki so že pred srečanjem z glasnimi ovacijami pozdravljali vrnitev hokeja, so takoj prišli na svoj račun. V vročem kanadskem derbiju med Torontom in Ottawo je bilo dramatično do samega konca, s 3:2 pa so po kazenskih strelih slavili gostje.

Branilci naslova iz Tampa Baya so s 5:1 brez težav premagali Carolino. Prvi izbor nabora Crosby je v svojem prvem nastopu prispeval podajo za edini gol Pittsburgha, ki je z 1:5 izgubil v New Jerseyju.

Izmed novincev ga je zasenčil Rus Aleksander Ovečkin, ki je zabil dva zadetka za zmago Washingtona nad Columbusom s 3:2. Legendarni Wayne Gretzky je svojo trenersko kariero začel s porazom. Njegov Phoenix je s 3:2 klonil v Vancouvru.

TORONTO - OTTAWA 2:3 (po kazenskih strelih)
Javorjevi listi so z zadetkom Lindrosa minuto in pol pred koncem povedli z 2:1, vendar je 29 sekund pozneje s svojim drugim zadetkom na srečanju izenačil Alfredsson. Ker se je petminutni podaljšek končal brez zadetkov, so izvajali kazenske strele. Odločilnega za Senatorje je zabil Heatley.

WASHINGTON
- COLUMBUS 3:2
20-letni Ovečkin je takoj navdušil navijače, saj je že v 40 sekundi nasprotnega igralca tako močno potisnil v ograjo, da so jo morali popravljati nekaj minut.