Aleksander Ovečkin je ukradel plošček branilcu Lasseju Kukkonenu, krenil v napad in zadel za 5:4. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Ovečkin je svoj prvi zadetek na tekmah končnice spektakularno proslavil. Foto: Reuters

Ovečkin, najboljši strelec rednega dela Lige NHL, je na uvodni tekmi serije med Washingtonom in Philadelphio pri izidu 4:4 v 56. minuti ukradel plošček in premagal Martina Birona: "Bil sem zelo nervozen. To je velika zmaga, ki pa jo bo treba hitro pozabiti. Težko je bilo, še zdaj komaj lovim sapo," je po svojem prvem golu na tekmah končnice povedal ruski zvezdnik. Moštvo iz ameriške prestolnice je zaostajalo z 2:4, nato je dva gola zapored dosegel Mike Green.

Minnesota se je v podaljšku izognila novemu porazu proti Coloradu, tako da je izid v zmagah 1:1. Za uspeh s 3:2 je zadel Keith Carney.

Igralci Pittsburgha so za zmago s 5:3 kar 54-krat sprožili plošček proti vratom Ottawe. Sidney Crosby je štirikrat podal, Rus Jevgenij Malkin trikrat, Petr Sykora je dosegel dva zadetka, prav tako Ryan Malone, odločilnega za 5:4 v 59. minuti.

NHL-končnica, 1. krog, vzhod:
PITTSBURGH (2) - OTTAWA (7) 2:0
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Gončar 17., Sykora 26., 31., Malone 59., 60; Donovan 32., Stillman 37., Bass 59.

WASHINGTON (3) - PHILADELPHIA (6) 1:0
5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
Brashear 4., Steckel 25., Green 42., 47., Ovečkin 56.; Prospal 9., 33., Briere 32. 36.

3:2 (0:1, 0:0, 2:1) v podaljšku
Demitra 42., Koivu 59., Carney 62.; Forsberg 18., Hejduk 59.

Sobota:
DETROIT (1) - NASHVILLE (8) 1:0
ANAHEIM (4) - DALLAS (5) 0:1
Nedelja:
CALGARY (7) - SAN JOSE (2) 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.