Veliko veselje železarjev po zmagovitem zadetku pred 3.000 gledalci v Podmežakli. Foto: Drago Cvetanovič
Eric Pance
Eric Pance je odločil srečanje v Podmežakli. Foto: BoBo
Robert Sabolič
Prvi plošček je vrgel Robert Sabolič, ki ima zlomjen prst. Foto: Drago Cvetanovič

Ta je v šesti minuti podaljška izkoristil "power play" in plošček poslal za hrbet Patricka Machreicha. Na prvi gol železarjev so morali njihovi navijači čakati dolgo, šele v izdihljajih druge tretjine je v polno po podaji Nejca Berliska zadel Nathan Di Casmirro, potem ko so gostje v igri z igralcem več povedli prek Petra Vala v 22. minuti.

Na začetku zadnje tretjine je za vsesplošno veselje poskrbel Marjan Manfreda, ki je po podaji Saša Rajsarja zadel za vodstvo z 2:1, a je izid - znova ob "power playju" - poravnal Martins Cipulis.

V podaljšku si je veliko napako privoščil Marco Zorec in bil izključen, svojo ekipo je pustil na cedilu, Jeseničani pa so manko igralcev na gostujoči strani izkoristili in v četrtfinalni seriji povedli z 1:0.
"Končnica se je uspešno začela, prva zmaga je naša, potrebujemo še dve. Pričakovali smo težko tekmo, tekmec je res neugoden. Taktično smo se odlično pripravili, naredili smo malo napak. Lustenau zna unovčiti vsako našo napako. Zdaj nas čaka zelo težko gostovanje," je poudaril junak večera Pance.
Naslednja tekma bo v Lustenauu v soboto ob 19.30.