Crosby in Šatan sta se sprehodila skozi obrambo Washingtona, ki je bil v Pittsburghu daleč od igre na domačem ledu, ki jim je prinesla vodstvo z 2:0. Foto: Reuters
Sergej Gončar in Aleksander Ovečkin
V 15. minuti srečanja sta s koleni trčila rojaka Gončar in Ovečkin, branilec Pensov pa je obležal na ledu. Foto: Reuters
Jussi Jokinen
Jussi Jokinen, ki slovi kot izjemni izvajalec kazenskih strelov, je v letošnji končnici za Carolino prispeval že tretji zmagoviti zadetek. Foto: Reuters

Burna 1. tretjina četrte tekme se je začela z vodstvom Capitalsov, ko je že v 36. sekundi zadel Nicklas Backstrom. Ovečkin, ki je na celotnem srečanju sprožil le 2 strela v okvi vrat, je ob naletu poškodoval branilca Sergeja Gončarja, strelca izenačujočega gola. Kazen Rusa je omogočila Pensom vodstvo s 3:1, z razdalje je zadel Ruslan Fedotenko, plošček se je iz rokavice izmzunil Simeonu Varlamovu, ki je pokazal prve znake slabosti v končnici.

Šatan spletel akcijo večera
Odločilni gol večera je padel po prodoru Miroslava Šatana, ki je med nogami nasprotnega branilca z izjemno podajo na drugi vratnici našel osamljenega Crosbyja, ki mu ni bilo težko zadeti za 4:2. Milan Jurčina je ob igralcu manj znižal že čez dve minuti, a je nato Maxime Talbot znova na "levi" nogi ujel Varlamova. "Bojeval se je. Tudi on je človek, če pogledamo njegovo 10. tekmov končnici, vidimo, da je prejel 4 lahke gole. A se bo vrnil, ker je res tekmovalen vratar," je ocenil delo 21-letnega ruskega vratarja trener gostov Bruce Boudreau.

"Težko je nadomestiti št. 55, toda imamo globino na branilskih položajih, kar nam daje samozavest," se je njegov nasprotnik Dan Bylsma dotaknil poškodbe Gončarja, ki bo skoraj zagotovo izpustil peto tekmo, ki bo v ameriški prestolnici odigrana že v noči na nedeljo.

Staal, Jokinen in Ward premočni za Bruinse
Eric Staal
je prispeval dva gola (skupno 9 v končnici) za uspeh Caroline nad Bostonom s 4:1. Za vodstvo s 3:1 v zmagah se je izkazal tudi prerojeni Jussi Jokinen (gol in podaja). Finec je v rednem delu sezone na 25 tekmah za Hurikane dosegel le gol, zdaj pa jih je na 11 obračunih zabil že 6. Kosmatinci so se tako znašli na robu prepada, ki jim ga je skopal odlični vratar Cam Ward.