Anže Kopitar je zbral novi dve točki. Foto: Reuters
Jevgenij Malkin
Jevgenij Malkin je takole zadel pri kazenskih strelih. Foto: EPA

Že po prvi tretjini obračuna med Phoenixom in Kopitarjevimi Kralji (6:3) je bilo 4:3, potem ko je Shane Doan začel goleado gostiteljev. Ti so dosegli največ golov v sezoni, čeprav so v zadnji tretjini mreže mirovale. Gostujoči vratar Jonathan Quick je po "shutoutu" proti San Joseju tokrat gol prejel po vsakem tretjem strelu (12 obramb). Ni čudno, da je moral mesto prepustiti Jonathanu Bernierju, ki je nato ostal nepremagan (13 obramb).

Kopitar je sodeloval pri golih Brada Richardsona v osmi minuti in soigralca v prvem napadu Marca Sturma v 17. minuti. Kralji z novim porazom ostajajo tri točke za vodilnim v Pacifiški diviziji Dallasom, ki je tokrat klonil doma pred Detroitom s kar 3:7. Jan Muršak je za goste ledu preživel devet minut in sprožil dva strela.

Niz 25 tekem z vsaj eno doseženo točko Sidneyja Crosbyja, najdaljši v zadnjih 18 letih, se je končal s porazom Pittsburgha proti NY Islandersom po kazenskih strelih z 1:2. Crosby je tokrat zmogel le dva strela, še vedno prepričljivo vodi na lestvici strelcev (65 točk).

Tekme 29. decembra:
NEW JERSEY - NY RANGERS 1:3

NY ISLANDERS - PITTSBURGH 2:1 - po kazenskih strelih

OTTAWA - CAROLINA 0:4

MINNESOTA - SAN JOSE 5:3

DALLAS - DETROIT 3:7 (0:1, 3:2, 0:4)
Richards 26., Fistric 27., Benn 27.; Hudler 2., Lidstrom 29., Eaves 38., 55., 58., Stuart 46., Draper 54.
J. Muršak (Detroit) je igral 9 minut in sprožil dva strela.

PHOENIX - LOS ANGELES 6:3 (4:3, 2:0, 0:0)
Doan 6., 27., Whitney 10, Upshall 13, MacLean 16., Turris 31.; Richardson 8., Smyth 12., Sturm 17.
A. Kopitar (LA) je igral 18 minut, podal pri 2. in 3. golu Kingsov ter sprožil dva strela. Skupaj je zbral 40 točk.