Pittsburgh je bil nazadnje prvak pred sedmimi leti. Foto: Reuters

rstili v finale.

Junak tekme je bil Nick Bonino, ki je v sedmi minuti podaljška v mrežo spravil odbiti plošček po strelu Carla Hagelina. "Preprosto sem šel pred gol. Plošček po navadi pristane tam in tokrat sem ga lahko zadel s palico. Ni bilo lepo, toda taki zadetki po navadi nikoli niso," je po desetem zadetku v karieri v končnici povedal Bonino.

Vse je kazalo, da bo Pittsburgh prepričljivo dobil tekmo. Pingvini so povedli s Philom Kesslom v šesti minuti, nato pa sta sredi druge tretjine v razmiku 33 sekund zadela še enkrat Kessel in Hagelin. Capitalse, najboljšo ekipo rednega dela, je v igro v 39. minuti vrnil T. J. Oshie. Priključek je Washington ujel v 48. minuti po golu Justina Williamsa, podaljšek pa je šest minut pozneje izsilil John Carlsson.

Pittsburgh je v končnici izločil Washington osmič v devetih obračunih. "Imeli smo velika pričakovanja. Naš cilj je bil naslov, ni nam uspelo," je bil poklapan hokejist Washingtona Jay Beagle.

Pittsburgh se bo v finalu Vzhoda pomeril s Tampa Bayom, ki je v seriji s 4:1 odpravil New York Islanderse.

PITTSBURGH - Washington 4:2
* 4:3 (1:0, 2:1, 0:2)
Kessel 6., 28., Hagelin 28., Bonino 67.; Oshie 39., Williams 48., Carlson 54.

Obrambe: Murray 36; Holtby 38