Pittsburgh je za Bostonom, Detroitom in Vancouvrom že četrti udeleženec četrtfinala lige NHL. Foto: EPA
Sidney Crosby
Eden najzaslužnejših za preboj je Sidney Crosby, ki je najprej izenačil na 3:3, v zadnji minuti pa še pokopal usodo Philadelphie, ki je proti Pingvinom padla še drugič v dveh sezonah. Lani so v petih tekmah izgubili v konferenčnem finalu. Foto: EPA

"Enostavno smo verjeli drug v drugega," je dejal 21-letni Kanadčan, ki je za zmago Pingvinov vpisal svoj 131. in 132. gol kariere. Le 12 minut so potrebovali novi polfinalisti Vzhodne konference, da so izenačili na 3:3, zadetke pa so dosegli Ruslan Fedotenko, Mark Eaton in Sindey Crosby, ki je bil po podaji Fedotenka uspešen iz neposredne bližine gola, v prazno mrežo pa je zadel tudi v zadnji minuti.

Plošček v gol poslal nesrečni Hiller
Še težje delo so imeli hokejisti San Joseja, ki so odpor Račk strli šele v drugem podaljšku. V 66. minuti je Joe Thornton zaokrožil za golom in uspešno podal pred gol, kjer sta plošček družno odbila Patrick Marleau in Devon Setoguchi, v gol pa ga je nesrečno pospravil vratar Anaheima Jonas Hiller. "Plošček je kar ležal tam, mi smo ga odbijali, na koncu pa je le prešel golovo črto," je po tekmi, na kateri so na gol Anaheima streljali kar 48-krat, dejal Marleau.