Pittsburg se je po zaostanku s 3:0 vrnil med žive in se po golu Pascala Dupuisa v sodnikovem podaljšku uvrstil v konferenčni polfinale. Foto: Reuters
Marian Hossa
Marian Hossa je bil junak tekme v Chicagu. Foto: Reuters
San Jose Sharks
Ekipa San Joseja je brez večjih težav slavila v Denverju in se uvrstila v konferenčno polfinale. Foto: Reuters

Sobotni hokejski obračuni so bili sila napeti, še najbolj vroče je bilo v Ottawi. Pošteno so se morali namučiti tudi hokejisti San Joseja, ki pa so v zadnji tretjini tekme proti Coloradu pokazali svojo nadarjenost in se prepričljivo uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Chicago je v podaljšku strl odpor predatorjev iz Nashvilla.

OTTAWA (5) - PITTSBURGH (4)
3:4 (1:0, 2:1, 0:2) - po podaljšku
Cullen 6., Neil 22., Alfredsson 30.; Cooke 31., 53., Guerin 47., Dupuis 70.
Obrambe: Leclaire 39; Fleury 28.

Aktualni prvak Pittsburg je v Ottawi proti Senatorjem uprizoril povratek in v podaljšku celo preobrat, potem ko je sredi druge tretjine izgubljal že s 3:0. Preobrat je minuto po tretjem zadetku domače ekipe začel Mat Cooke, ki je po podaji Jordana Staala z "bekhendom" premagal vratarja Pascala Leclaira. V 6. minuti zadnje tretjine je bil na domači strani za 2 minuti izključen Anton Volčenkov, kar je Pittsburg pridno izkoristil in z igralcem več prek Billa Guerina rezultat znižal na 3:2. Izenačujoč zadetek je sedem minut pred koncem rednega dela zadel Cooke.

V podaljšku je bila za odtenek boljša Ottawa, a se je sreča na koncu vendarle nasmehnila gostom, ki so zmagoviti zadetek po vnovični Staalovi podaji prek Pascala Dupuisa dosegli v 70. minuti.

COLORADO (8) - SAN JOSE (1)
2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Svatos 7., Yip 45., ; Pavelski 1., 50., Boyle 47., Setoguchi 60., Murray 60.
Obrambe: Anderson 29; Nabokov 16.

Plaz iz Kolorada bi skoraj zasul San Jose, a so se hokejisti iz Kalifornije v izjemni zadnji tretjini pobrali in serijo dobili s 4:2. Sredi zadnje tretjine so domači hokejisti še vodili, nato pa je nastopila ofenziva, prek katere so "morski psi" dosegli štiri zadetke - dva v zadnji minuti, ko sta v prazen gol s svoje polovice plošček poslala Devin Setoguchi in Douglas Murray.

CHICAGO (2) - NASHVILLE (7) 3:2
5:4 (2:1, 1:1, 1:2) - v podaljšku
Ladd 10., Hjalmarsson 15., Kopecky 37., Kane 59., Hossa 65.; Legwand 7., Ward 37., Erat 42., 52.
Obrambe: Niemi 21; Rinne 32.

Hokejisti Chicaga so v zadnji tretjini zapravili lepo vodstvo s 3:1, ko je Martin Erat na identičen način in s podobne razdalje dvakrat premagal domačega vratarja Anttija Niemija. Toda Blackhawksi so igrali do zadnjega atoma moči in 13 sekund pred koncem rednega dela izenačili prek Patricka Kana, ki je po strelu Jonathana Toewsa odbit plošček spretno pospravil v mrežo. V podaljšku je zmagovalca odločil Marian Hossa. Chicago bo napredovanje iskal na šesti tekmi v Nashvillu.

DETROIT/5 - PHOENIX/4 3:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.