Jevgenij Nabokov, ki je pred tednom doživel boleč poraz proti Kraljem s 6:2, se jim je tokrat oddolžil z blestečo predstavo. Foto: EPA
Anže Kopitar
Anže Kopitar je na petih tekmah v letu 2010 zbral pet točk, s skupno 44-imi pa zaseda 17. mesto na listi strelcev Lige NHL. Foto: EPA
Scott Parse in Randy Jones
Branilec Randy Jones je na dvajseti tekmi za Los Angeles dosegel peti gol. Jones je sezono začel v Philadelphii. Foto: EPA

Po dveh tesnih porazih z Detroitom in St. Louisom, s katerim so hokejisti iz "angelskega mesta" začeli niz sedmih domačih tekem, se je trener odločil za povsem na novo sestavljene napadalne trojke, kar pa ni obrodilo sadov. Razdrl je tudi učinkovito navezo Ryan Smyth - Anže Kopitar, ki je proti tekmecem iz severne Kalifornije zaigral skupaj z Aleksandrom Frolovom in Scottom Parsom.

Odločil Heatley ob "power playju"
Sharksi so povedli v 4. minuti po strelu z razdalje Dana Boyla, pri katerem je palica Seana O'Donnella spremenila smer ploščka in prevarala Erika Ersberga (34 obramb), za katerega je bil to šele peti štart v vratih LA-ja letos. V 25. minuti je Danny Heatley, ki je bil poleti tudi v igri za prihod v Los Angeles, spretno kronal številčno premoč gostov, potem ko je v zraku v gol sklatil lastni odbitek.

Nabokov odnesel dve točki
Do takrat nadigrani Kingsi so se vrnili v igro že 37 sekund zatem, ko je Kopitar najprej lepo zaposlil Frolova, do odbitka na levi strani pa je prišel branilec Randy Jones, ki je znižal na 1:2. Zares so gostitelji pritisnili šele v zadnji tretjini, ki so jo dobili v strelih z 18:7, imeli celo prednost dveh igralcev več, a to ni bilo zadosti, da bi ukanili Jevgenija Nabokova (33 obramb) in prišli vsaj do tolažilne točke. Vodilno moštvo Pacifiške divizije je na petem medsebojnem obračunu prišlo do druge zmage in pete točke.

Kopi: "Boriti se in streljati"
"Manjka nam zaključek. Mislim, da moramo nadaljevati tako kot do zdaj in si ustvarjati priložnosti. Prišli bodo tudi srečni goli in trdno sem prepričan, da bomo dosegali več golov kot sedaj. Ne moremo se izgovarjati na vroče vratarje. Moramo se boriti, streljati in spraviti plošček mimo njih," je Anže Kopitar komentiral neučinkovitost in razpoložene nasprotne vratarje na zadnjih tekmah.

Detroit diha za ovratnik
Los Angeles je na zadnjih desetih tekmah izgubil kar sedemkrat in osvojil le šest točk, kar je najslabši indeks forme letos. Kopitarju in soigralcem grozi, da bodo prvič letos izpadli iz vodilne osmerice Zahodne konference, saj Detroit zaostaja le točko in bo v noči na sredo gostoval pri NY Islandersih. Zdaj sledita dva dni odmora za Kralje, potem pa je v noči na petek na sporedu obračun s sosedi iz Anaheima.