Tomaž Razingar je v 10. minuti izid poravnal, potem pa so Jeseničani povsem popustili. Foto: RTV SLO/T. G.
Matjaž Kopitar
Matjaž Kopitar je skušal z minuto odmora spremeniti potek srečanja, a mu ni uspelo. Foto: RTV SLO

Obe ekipi sta v zadnjih krogih zbrali veliko točk, zato je bila dvorana polna do zadnjega kotička. Že v 5. minuti je varovance Matjaža Kopitarja dočakal hladen tuš. Strel Groleauja je vratar Gaber Glavič odbil, Rob Shearer pa je z natančnim strelom prek ramena Glaviča zadel v polno. Tomažu Razingarju je v 10. minuti po podaji Jeana Phlippa Pareja uspelo izenačiti, potem ko so imeli gostje igralca več. V predzadnji minuti prvega dela je Martin Hohenberger po podaji razpoloženega Shearerja poskrbel za novo vodstvo Linza. Na kazenski klopi je sedel Aleš Kranjc.

V drugi tretjini povsem nemočni
V drugem delu igre so bili Jeseničani povsem razglašeni. Antti Virtanen je ob igralcu več v 26. minuti povišal na 3:1, Hohenberger je bil pet minut zatem natančen že drugič na tekmi in trener Kopitar je moral vzeti minuto odmora. Tudi to ni pomagalo in Gregor Baumgartner je v 36. minuti nakazal že pravo katastrofo. V zadnji tretjini je visoko zmago gostiteljev potrdil Virtanen.

Jeseničani bodo v naslednjem krogu v petek gostili Dunaj.