Tomi Mustonen je bil ob vratarju Matiji Pintariču junak Olimpijine zmage v Gradcu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matija Pintarič
Matija Pintarič je ustavil 31 strelov, Fabian Weinhandl na nasprotni strani pa 27. Foto: Iztok Novak
Balazs Ladanyi
Balazs Ladanyi je uspešno izvedel oba kazenska strela. Foto: Iztok Novak
Rok Tičar
Rok Tičar je dosegel tri gole (2+1). Foto: Iztok Novak
Eric Johnsson
Eric Johansson, Kanadčan švedskih korenin, je goste s štirimi zadetki v rednem delu držal v igri. Enkrat je bil uspešen tudi s kazenskega strela. Foto: Iztok Novak

Zmaji so se Gradcu lepo oddolžili za poraz (4:0) pred 10 dnevi v Tivoliju. Goste je v vodstvo popeljal Tomi Mustonen, ki je v 7. minuti ob igralcu več zadel z modre črte. Domači so nato pritisnili in imeli trikrat številčno prednost, a niso uspeli premagati razpoloženega Matije Pintariča. Ta je naposled klonil v 16. minuti, ko ga je presenetil plošček, ki se je v mrežo odbil od drsalke Petra Lenesa.

Mustonen udaril z igralcem manj
Takoj na začetku 2. tretjine so imeli domači igralca več, a zadeli so gostje. Znova je bil uspešen Mustonen. V nadaljevanju sta imela lepi priložnosti za zmaje še John Hughes in Petr Šachl. V zadnji minuti 2. tretjine je Aleš Mušič s palico nesrečno poškodoval Darcyja Werenko in si prislužil predčasno pot v slačilnico.

Zeleno-beli ubranili 5:3 in kazenski strel
Olimpija je na začetku zadnje tretjine vzdržala štiri minute z igralcem manj, vmes je imela še 108 sekund dva igralca manj, saj je moral na kazensko klop še Burke Henry. Sodnik Christian Jelinek je pet minut pred koncem domačim dosodil še kazenski strel, ki pa ga je Pintarič Danielu Wogerju ubranil. Usodo domačih je pol minute pred koncem z zadetkom v prazna vrata zapečatil Boštjan Goličič.

Tičar z igralcem več, Hafner z igralcem manj
Na Jesenicah so domači povedli v 8. minuti, ko je Rok Tičar že po 7 sekundah izkoristil prednost igralca več. Tičar je plošček poslal v mrežo med nogami neizkušenega Balizsa. V 18. minuti je bil izključen Robert Sabolič, a Sapa igralca več ni izkoristila. Je pa to uspelo domačim, saj je Tomi Hafner v protinapadu atraktivno zadel levi zgornji kot. Razmerje strelov v 1. tretjini: 14:8.

Johansson kaznoval domačo obrambo
Sapa je v 28. minuti ujela priključek. Izključitev Hafnerja je kaznoval Johansson, ki je za hrbet Fikrta spravil odbiti plošček. Enako je na drugi strani uspelo Tičarju za 3:1, a je malo kasneje Johansson prav tako dosegel drugi zadetek, ob katerem je zatajila jeseniška obramba, saj sta Krisztian Palkovics in Johansson izigrala Fikrta.

Pretnar poskrbel za lažje dihanje
Johansson je kmalu po odmoru dosegel še tretji zadetek, potem ko se je sprehodil skozi jeseniško obrambo, nato pa plošček poslal pod prečko. Na srečo domačih je praktično v naslednjem napadu Klemen Pretnar po prodoru Mitje Robarja odbiti plošček poslal v mrežo.

Johansson izsilil podaljšek
V 52. minuti je Marc Cavosie z neposredne bližine zadel vratnico, strel Pretnarja v istem napadu pa je Balizs s sijajno parado ustavil. "Kazen" je prišla v 59. minuti, ko je Johansson dobesedno zbezal plošček med Fikrtovo drsalko in vratnico v mrežo. Sledil je podaljšek, v katerem je imela Sapa tik pred koncem izjemno priložnost, da zmaga, a je Fikrt ubranil poskus Aleša Kranjca iz protinapada, tako da so odločili kazenski streli.

Ladanyi ohranil hladnokrvnost
Odločitev je padla v 5. seriji, ko je najprej Eric Werner za Jesenice še drugič zgrešil, na drugi strani pa je Balazs Ladanyi še drugič matiral Michala Fikrta. Železarji so imeli sicer premoč v strelih (43:29), vendar se je nekajkrat izkazal mladi Bence Balizs, ki je zamenjal poškodovanega Zoltana Hetenyija.

V naslednjem krogu bodo v petek Jesenice gostile KAC, medtem ko bo Olimpija gostovala v Linzu.