Egon Murič je zabil prvi gol za zmaje v Beljaku. Foto: MMC RTV SLO
Tomaž Vnuk
Tomaž Vnuk je dokončno odločil srečanje. Foto: RTV SLO
Frank Banham
Frank Banham je že v 2. minuti napovedal poraz železarjev. Foto: Iztok Novak

Gostitelji so tekmo začeli sanjsko. Že v 67. sekundi je Frank Banham po strelu Josha Greena odbiti plošček spravil za hrbet vratarja Roberta Kristana. Do konca prve tretjine so imeli gostje pobudo, vendar niso uspeli izenačiti. V 24. minuti je Remi Royer po bliskoviti akciji povišal na 2:0. Gorenjci so imeli veliko priložnost za znižanje izida med 34. in 36. minuto, ko so imeli dva igralca več, a je bil vratar Reinhard Divis vedno na pravem mestu. Najlepšo priložnost je v 39. minuti zapravil Jurij Goličič, ko se je po vrnitvi s klopi za kaznovane igralce sam znašel pred Divisom, a ni bil uspešen.

V zadnji tretjini je vse dvome razrešil Martin Grabher-Meier, tri minute pred koncem pa je odličen večer aktualnih prvakov zaokrožil Douglas Lynch.

Slab začetek Olimpije
ZM Olimpija je pred koncem rednega dela znova ujela pravo formo. Varovanci Mika Posme so napolnili mrežo Beljaka (2:5) in zmagali tretjič zapored. Zmaji so slabo začeli. Nicolas Petrik in Günther Lanzinger sta po petih minutah napovedala gladko zmago Beljaka. Upanje je v 7. minuti po hitrem protinapadu vrnil Egon Murič, ki je izkorsitil podajo Tomaža Vnuka.

Velik preobrat v drugi tretjini
V drugi tretjini se je slika na ledu povsem spremenila. Ob izključitvi Devina Edgertona je po pol ure igre izid poravnal Kevin Mitchell. Zeleno-beli so se razleteli, gostitelji pa so bili vse bolj nediciplinirani. Ob igralcu več je v 34. minuti Ralph Intranuovo zaključil akcijo Briana Felsnerja in Mitchella. Le minuto zatem je Brendan Yarema podal do Jake Avgustinčiča, ki je postavil piko na i izjemni tretjini.

Vnuk zadel ob igri z igralcem manj
Na začetku zadnje tretjine so imeli gostitelji za kratek čas celo dva igralca več na ledu, a obramba na čelu z vratarjem Alexom Westlundom se ni dala. Mitchell je bil v 46. minuti izključen, a tudi to ni zaustavilo Ljubljančanov. Aleš Mušič je našel Tomaža Vnuka, ki je ob igri z igralcem manj še petič premagal vratarja Bernharda Starbauma. Gert Acker, ki so mu tako kot soigralcem ob koncu popustili živci, je grobo štartal na Intranuova, v lase pa sta si skučila Boštjan Groznik in Michael Stewart, ki sta morala predčasno z ledu.

Jan pokopal Albo
Gradec je črn niz končal na Madžarskem. Tekmo proti Albi (2:3) je tri sekunde pred koncem odločil Ivo Jan. Liga Ebel se bo nadaljevala 13. decembra, slovenska predstavnika pa bosta zaradi reprezentančnih obveznosti na led spet stopila 18. decembra. V Podmežakli bo gostoval KAC, zeleno-bele pa čaka težko gostovanje v Linzu.