Dustin Byfuglien je takole premagal Roberta Luonga. Foto: Reuters

Byfuglien, ki se na zadnjih osmih tekmah ni vpisal med strelce, je dvakrat izkoristil številčno premoč, hat trick pa je dopolnil v zadnji tretjini, ko je v gol pometel še vratarja Roberta Luonga. 25-letni napadalec je imel na prejšnji tekmi obrambne naloge, tokrat pa se je obrestovala poteza trenerja Blackhawksov, ki ga je postavil v udarni napad z Jonathanom Toewsom in Patrickom Kanom.

"Big Buff" (193 cm, 116 kg) je bil s svojo močjo nerešljiva uganka za branilce Vancouvra, ki ga niso mogli spraviti s prostora pred svojim vratarjem. "Lahko jih skrbi, kako naj me zaustavijo. Mislim, da jim ne bo uspelo," je po tekmi zagrozil Byfuglien.

Chicago je pot do zmage tlakoval v prvi tretjini, ko je povedel z 2:0. Canucksi so se dvakrat približali na gol zaostanka, tekmo pa sta v zadnjih 20 minutah odločila Marian Hossa in Byfuglien, ki v letošnji končnici pred tem ni dosegel niti točke.

Boston vodi s 3:0
V Philadelphii so Letalci povedli v 3. minuti, malce pozneje pa sta potek srečanja z zadetkoma v razmiku 94 sekund spremenila Blake Wheeler in Miroslav Satan. Tretjo zmago Bruinsov sta v zadnjem delu potrdila Mark Recchi in Patrice Bergeron. Tuukka Rask je zaustavil 34 strelov. Bruinsi so v finalu Vzhodne konference nazadnje igrali pred 18 leti.

PHILADELPHIA (7) - BOSTON (6)
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Asham 3.; Wheeler 5., Satan 6., Recchi 43., Bergeron 59.
Obrambe: Boucher 16; Rask 34

VANCOUVER (3) - CHICAGO (2)
2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Hansen 30., Burrows 40.; Versteeg 6., Byfuglien 17., 32., 54., Hossa 48.

DETROIT (5) - SAN JOSE (1) 0:3

V odebeljenm tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.