Joe Thornton se ni znebil slovesa, da v končnici povsem odpove, Jonas Hiller pa je dokazal, da je upravičeno dobil prednost pred Jeanom Sebastienom Giguerom, ki je pred dvema letoma Ducksom prinesel Stanleyjev pokal. Foto: Reuters
Pretep Getzlafa in Thorntona
Že po prvem 'buliju' na tekmi sta rokavice snela Ryan Getzlaf in Joe Thornton. Do konca so gledalci v Honda Centru videli še kar nekaj boksarskih vložkov. Foto: Reuters
Veselje Blackhawksov
Chicago, ki velja za hit letošnje sezone, vodi Jonathan Toews, ki bo v sredo dopolnil komaj 21 let. Foto: EPA
Nikolaj Habibulin in Cam Barker
Nikolaj Habibulin je bil za Calgary, ki je že četrtič zapored izgubil v 1. krogu, usoden že leta 2004 v finalu Stanleyjevega pokala, ko je branil za Tampo Bay. Foto: EPA

Najboljše hokejsko moštvo v Kaliforniji leta 2009 so tako Ducksi, ki so se z dobrim koncem rednega dela komajda uvrstili v končnico, kjer so nato z izjemnim Jonasom Hillerjem v vratih s 4:2 izločili prvega favorita letošnje sezone. Sharksi, ki zadnja leta redno presegajo mejo 100 točk in se nato zaustavijo v 2. krogu, so bili neprepoznavni in se po porazu na šesti tekmi s 4:1 zasluženo selijo na golfišča, kjer bodo lahko sproščali svoje frustracije.

Sreča in Hiller jeziček na tehtnici
Hiller je tokrat ukrotil 36 strelov, ugnal ga je le Milan Michalek. V kalifornijskem obračunu, polnem pretepov in drugih iskric, je Corey Perry hitro poravnal izid. Odločilni trenutek je nastopil v 2. tretjini, ko so gostitelji dvakrat zadeli v razmiku dveh minut. Prvič v letošnji končnici sta zadela "finski blisk" Teemu Salanne in robustni branilec Francois Beauchemin, pri obeh zadetkih pa je šlo za srečen odboj v mrežo Jevgenija Nabokova. Piko na i je v končnici postavil Ryan Getzlaf.

Habibulin skorajda zaklenil čikaška vrata
Mladostni Chicago na šesti tekmi ni bil kos Calgaryju, ki je dobil prejšnji dve domači tekmi. Tudi tokrat so Flamesi močno prevladovali, goste so nadstreljali s kar 44:16, a kaj, ko je v vratih Blackhawksov blestel 36-letni Nikolaj Habibulin, ki je bil poleti celo na izhodnih vratih moštva iz "vetrovnega mesta".

Dve izključitvi in dva gola gostov
Ognjeni zublji so si na tekmi privoščili le dve izključitvi, a so gosti po zaslugi Patricka Kaneja(gol in podaja) izkoristili obe prednosti z igralcem več. Za prvo napredovanje Chicaga v 2. krog po letu 1996 sta zadela še Adam Burish in Dustin Byfuglien. Nekaj upanja na sedmo tekmo je Kanadčanom vlil Todd Bertuzzi, ki je zadel v prvi minuti zadnje tretjine, a to je bil tudi edini trenutek "slabosti" ruskega vratarja.

V polfinalu Zahodne konference se bo Detroit pomeril z Anaheimom, Vancouver pa s Chicagom.