Dolgoletni kapetan Montreala je bil tokrat usoden za Kralje Anžeta Kopitarja, ki pa bodo v nasprotju z Anaheimom letos igrali v končnici. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick se je vrnil v vrata Los Angelesa in kljub dobri predstavi doživel grenak poraz proti tekmecem iz drugega konca mesta. Foto: Reuters
Jack Johnson
Jack Johnson je dosegel sedmi gol sezone (osebni rekord), potem ko je plošček zaradi palice Troyja Bodieja spremenil smer in preletel zakritega Curtisa McElhinneyja. Foto: Reuters
Travis Moen in Sergej Kosticin
Montreal je s 3:0 premagal Buffalo in se utrdil na 6. mestu Vzhoda, kjer ima pred devetimi NY Rangersi 4 točke prednosti. Foto: Reuters

Junak druge letošnje zmage Ducksov nad Kingsi je bil Saku Koivu, ki je dobro minuto pred koncem iztekom 60 minut ob igralcu več v zmedi pred vrati Jonathana Quicka (33 obramb) izenačil na 1:1. Vodilni gol za gostitelje je le 20 sekund pred koncem 1. tretjine prav tako ob igralcu več dosegel branilec Jack Johnson.

V divjem podaljšku, kjer so se ob igri 4:4 vrstile priložnosti na obeh straneh, ni bilo odločitve, zato so sledili kazenski streli. Tekmo je z edinim zadetkom v "loteriji" odločil Finec Koivu, ki je bil na vrsti kot zadnji izmed začetnih šestih strelcev. Poleg Koivuja je bil ključ uspeha Racmanov vratar Curtis McElhinney, ki je ubranil 28 strelov Kraljev.

Napaka Kopija prispevala k izenačenju
Anže Kopitar
je kot prvi zapravil kazenski strel in je peti mestni derbi končal brez točke. V 24 minutah in pol je samo enkrat ustrelil v okvir vrat, enkrat je zgrešil, enkrat pa je bil blokiran. Pri izenačujočem zadetku gostov je Hrušičan tudi naredil usodno napako, ko je imel priložnost za izbitje ploška izven obrambne tretjine Kingsov, a mu to ni uspelo in nato je sledil strel proti vratom in zmeda, ki se je končala z izenačenjem.

"Težko je požreti ta poraz, vendar moramo to čim prej pozabiti. Do konca so še štiri tekme, kjer moramo opraviti svoje delo. Zagotovo moramo na začetku tekem pokazati več čustev in želje v naši igri," je bil po koncu nezadovoljen Kopitar, ki ima zdaj po 78 odigranih tekmah natanko 78 točk (34+44).

Zmaga ali tri točke na 4 tekmah
Los Angeles s 95 točkami zaseda sedmo mesto v zahodni konferenci in za potrditev uvrstitve v končnico potrebuje še eno zmago, saj bi imel v primeru točkovne izenačenosti s Calgaryjem (89 točk) zmago več. Prva priložnost za to bo že v torek na "povratni" tekmi v 30 km oddaljenemu Anaheimu.

Predatorji uradno v končnici
Medtem je nastop v "play-offu" potrdil Nashville, ki je v podaljšku ugnal Detroit. Pavel Dacjuk je Red Wingsom priboril točko z zadetkom 37 sekunde pred koncem rednega dela, nato pa je Ryan Suter odločil tekmo že v 16. sekundi dodatka.

Tesno na "vzhodni fronti"
V podaljšku sta se odločili še dve pomembni tekmi v boju za končnico v vzhodni konferenci. Pittsburgh je prek Jordana Leopolda strl Atlanto (4:3) in zmanjšal njene možnosti za nadaljevanje sezone. Povsem drugačne volje so v Bostonu, kjer slavijo slovaškega veterana Miroslava Šatana, ki je poskrbel za oba zadetka Bruinsov v Torontu, tudi tistega v 64. minuti.