Hokejisti Detroita proslavljajo zadetek Pavla Dacjuka. Foto: Reuters

Hokejisti Detroita so z zmago s 6:1 na sedmi tekmi 1. kroga končnice Lige NHL v Phoenixu ostali v igri za tretji zaporedni nastop v finalu Stanleyjevega pokala.
Po dvakrat sta zadela Pavel Dacjuk in Nicklas Lidström ter Red Wingsom priigrala konferenčni polfinale proti San Joseju. V prvi tretjini ni bilo zadetkov, nato pa je v razmiku dobre minute in pol v 23. in 24. minuti dvakrat plošček v mrežo spravil Dacjuk in gostom zagotovil lepo prednost. Prvič je bil uspešen ob igri z igralcem več.
Vernon Fiddler je sicer znižal na 1:2, a so še pred drugim odmorom gostje vodili s 4:1. Končni izid za tretjo zmago Detroita v Phoenixu je v 53. minuti postavil Lidström s svojim drugim zadetkom ob "power playu". S po tremi podajami sta se izkazala še Henrik Zetterberg in Brian Rafalski. Razmerje v strelih je bilo 50:33 za Detroit, ki je v gosteh sedmo tekmo dobil prvič po 46 letih.
Kojoti, ki so v rednem delu lige presenetili s 50 zmagami, se še nikoli niso prebili v 2. krog končnice. Letos so v njej igrali prvič v zadnjih osmih letih.
Končnica, 1. krog, zahod:
Phoenix (4) - DETROIT (5) 3:4
1:6 (0:0, 1:4, 0:2)
Fiddler 29.; Dacjuk 23., 24., Lidström 34., 53., Stuart 40., Bertuzzi 47.

Ottawa (5) - PITTSBURGH (4) 2:4

V odebeljenem tisku so izidi v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.