Risinje si precej več obetajo od nedeljske tekme proti Hrvaški. Foto: HZS

Za Slovenijo sta zadeli Nadja Kolman v 28. minuti in Sara Confidenti v 34. minuti. V nedeljo ob 16.30 bo Slovenija igrala s Hrvaško.

Risinje so v tekmo krenile silovito, že po dobre pol minute igre so prišle do lepe priložnosti za vodstvo, vendar je bil strel Pie Pren nekoliko nenatančen. Na drugi strani so Poljakinje počasi pritiskale na vrata Ines Confidenti, ki je bila prvič na preizkušnji v 8. minuti, ko je povsem sama ostala Karolina Pozniewska, njen strel pa je slovenska vratarka zlahka ukrotila. Le minuto kasneje je ob prednosti igralke več, pred golom palico podstavila Marta Bigos za vodstvo Poljske. V nadaljevanju so risinje popustile in Confidentijeva je morala v razmaku petih minut kar trikrat po plošček v svojo mrežo.

V drugi tretjini so Poljakinje še naprej stopnjevale ritem igre in hitro prišle do povišanja vodstva. Sledila je menjava v vratih Slovenije, Ines Confidenti je zamenjala debitantka na svetovnih prvenstvih Pia Dukarič. V 28. minuti so imele Slovenke prvič na tekmi igralko več, kar so izkoristile. S strelom je poskusila Prenova, palico je podstavila Nadja Kolman in plošček je končal za hrbtom Martyne Sass. Kljub zadetku pa se tehtnica ni prevesila na stran Slovenk, saj so Poljakinje v nadaljevanju zadele kar štirikrat, drugi zadetek za risinje pa je v 34. minuti dosegla Sara Confidenti.

V zadnji tretjini sta mreži mirovali.

V preostalih tekmah prvega kroga je Južna Koreja premagala Severno Korejo s 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), Velika Britanija pa Hrvaško z 19:1 (7:1, 4:0, 8:0).