Podprvakom in favoritom Vzhoda Philadelphii grozi izpad že v 1. krogu končnice. Bo ladjo reševal Leighton, ki je bil lani junak zgodovinskega preobrata proti Bostonu? Foto: Reuters
Jarred Smithson (Nashville) in Ray Emery (Anaheim)
Nashville je delno ohladil vroči Anaheim in zdaj potrebuje le še zmago za prvo napredovanje v 2. krog končnice. Foto: Reuters
Corey Perry, Ryan Getzlaf, Teemu Selanne (Anaheim Ducks)
Anaheim je po zaslugi odličnega zaključka rednega dela in izjemno učinkovitega napada veljal za glavnega "črnega konja" za uspeh v letošnji končnici. Foto: Reuters

Novinec Tyler Ennis je v 66. minuti odločil 5. tekmo serije med Philadelphio in Buffalom, s čimer Sabrsi zdaj vodijo s 3:2. Po dobljenem ploščku se je branilec Mike Weber odločil za strel z modre črte, vratar Michael Leighton je strel z nogo ubranil, a se je odbitek znašel tik pred spretnim Ennisom, ki je zapečatil usodo Flyersov.

Buffalo med tekmo že zapravil 3:0
Sablje so na tekmi v 1. tretjini povedle že s 3:0, a so se Letalci po menjavi vratarja Briana Boucherja z Leightonom, ki je že tretji čuvar mreže za Philadelphio v letošnji končnici, vrnile v igro in izenačile na 3:3, ko je tretjič v seriji zadel nekdanja Sablja Danny Briere. Flyersi še vedno igrajo brez 1. branilca Chrisa Prongerja, vratarsko vprašanje pa načenja samozavest obrambe.

Pozno izenačenje, hitra odločitev
Zelo podoben razplet, a še bolj dramatičen je bil v Anaheimu, kjer je gostoval Nashville. V 3. tretjini so Plenilci dvakrat zaostajali za Racmani, Jason Blake je z 2. golom večera v 55. minuti zadel za 3:2, a so gostje prišli do izenačenja dobre pol minute pred koncem rednega dela, ko je ob umaknjenem vratarju zadel kapetan Predatorsov Shea Weber.

Že v 2. minuti je padla odločitev - Jordin Tootoo, ki bolj slovi po trdih pesteh, je izza gola izjemno zaposlil Jarreda Smithsona, ki je ukanil Raya Emeryja za končnih 4:3. Nashville je tako le še tekmo oddaljen od prvega napredovanja v končnici v klubski zgodovini.

LIGA NHL - KONČNICA

VZHOD, 1. krog

PHILADELPHIA (2) - BUFFALO (7) - 2:3
3:4 (0:3, 2:0, 1:0) - v 1. podaljšku
van Riemsdyk 29., Meszaros 30., Briere 44.; Ennis 3., 66., Vanek 4., Gragnani 16.
Obrambe: Boucher 8, Leighton 20; Miller 36.

3:4 (0:1, 1:0, 2:2) - v 1. podaljšku
Blake 34., 55., Ryan 41.; Klein 9., Ward 52., Weber 60., Smithson 62.
Obrambe: Emery 33; Rinne 23.

Sobota:
SAN JOSE (2) - LOS ANGELES (7) - 3:1
Nedelja:
CHICAGO (8) - VANCOUVER (1) - 2:3
Phoenix (6) - DETROIT (3) - 0:4

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.