Sidney Crosby je v končnici dosegel že 11 točk. Foto: Reuters
San Jose bo skušal v četrtek prvič v seriji preiti v vodstvo Foto: Reuters

Na robu izpada se je znašel tudi drugi nosilec Vzhoda New Jersey, ki je s 4:1 klonil v Philadelphii in v seriji zaostaja s 3:1. San Jose je v Coloradu slavil v 11. minuti podaljška (2:1) in si spet priigral prednost domačega ledu. Na 2:2 je izenačil tudi Detroit proti Phoenixu (3:0). Nashville je s 4:1 dobil prvo domačo tekmo proti Chicagu. Stanje v seriji je 2:1.

OTTAWA (5) - PITTSBURGH (4)
4:7 (0:1, 3:5, 1:1)
Neil 28., Alfredsson 31., Cullen 34., Spezza 48.; Malkin 12., Crosby 24., 27., Cooke 24., Talbot 33., Kunitz 39., Staal 53.
Obrambe: Elliott 15, Leclaire 20; Fleury 26

Srečanje se je prelomilo na začetku druge tretjine, ko so Pingvini zadeli trikrat (Crosby 2) v razmaku dobrih dveh minut in popvedli s 4:0. Kanadski zvezdnki je na štirih tekmah dosegel že 11 točk.

PHILADELPHIA (7) - NEW JERSEY (2)
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Carter 30., 50., Briere 38., Carcillo 45.; Kovalčuk 13.
Obrambe: Boucher 30; Brodeur 24

Letalci postajajo prava nočna mora za New Jersey, saj so v letošnji sezoni dobili 8 od 10 medsebojnih obračunov. Vragi so se le enkrat v končnici vrnili po zaostanku v zmagah s 3:1. Leta 2000 jim je to uspelo prav proti Philadelphii. Devilsi niso dobili treh tekem zapored vse od decembra.

DETROIT (5) - PHOENIX (4)
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Zetterberg 36., 57., Dacjuk 56.
Obrambe: Howard 29; Brizgalov 32

Kojotom je življenje spet grenil izvrstni Šved Henrik Zetterberg, ki je po hat tricku na drugi tekmi tokrat dosegel dva gola. Jimmy Howard, ki je na prejšnjem obračunu prejel štiri zadetke, je tokrat mrežo ohranil nedotaknjeno.

NASHVILLE (7) - CHICAGO (2)
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Ward 13., Legwand 24., Weber 30., Erat 45; Kopecky 18.
Obrambe: Rinne 26; Niemi 31

Predatorji od leta 1998, ko so se pridružili Ligi NHL, še niso napredovali v končnici. Nashville vodi proti Chicagu, kljub temu da ni izkoristil niti ene številčne prednosti (0:12).

COLORADO (8) - SAN JOSE (1)
* 1:2 (0:1, 1:0, 0:0)
Stastny 24.; Boyle 2., Pavelski 71.
Obrambe: Anderson 43; Nabokov 33

Spet sta blestela oba vratarja, tokrat pa je krajšo potegnil Craig Anderson, ki je na zadnjih dveh tekmah obranil 94 od 96 strelov. Vse štiri tekme so bile izenačene do zadnje minute. Tri so se končale v podaljšku.