Jonas Hiller je tudi na drugi tekmi spravljal v obup hokejiste San Joseja. Foto: Reuters
Takole je Travis Zajac odločil podaljšek v Carolini. Foto: Reuters

Racmani so s kolektivno obrambno igro, v kateri je še posebej blestel vratar Jonas Hiller (42 obramb), premagali San Jose s 3:2 in imajo pred dvema tekmama v svoji dvorani ogromno prednost. San Jose je v rednem delu doma izgubil le petkrat.

Sharksi so imeli premoč tudi tokrat. Potem ko so na prvi tekmi "nadstreljali" nasprotnika (35:17), je bilo zdaj razmerje v strelih na gol 44:26. Od leta 1994 je osmi nosilec izločil prvega kar sedemkrat.

Vancouver na pragu finala, vrnitev Philadelphie
Po uspehu v St. Louisu (3:2) je Vancouver od 2. kroga končnice oddaljen le še eno zmago. Canucksi so vse tri zadetke dosegli ob številčni premoči. Philadelphia je nadigrala Pittsburgh s 6:3 in izid v seriji znižala na 2:1. Dvakrat se je med strelce vpisal Simon Gagne, ki je bil uspešen tudi v drugi tretjini, ko so Letalci po izenačenem izidu pobegnili na 4:2.

Zajac odločil podaljšek v Carolini
Prednost domačega terena si je z zmago v Carolini povrnil New Jersey (2:3). Dvoboj je v 5. minuti podaljška odločil Travis Zajac.