Kapetan in prvi zvezdnik Atlante Ilija Kovaljčuk se je vrnil dan prej na obračunu z NY Rangersi (5:3), na dveh tekmah v dveh dneh je dosegel tri gole in zbral štiri podaje. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je po tretjem golu prepustil mesto v vratih Švedu Eriku Ersbergu, ki pa ga je Maksim Afinogenov matiral že ob prvem strelu. Foto: MMC RTV SLO
Raitis Ivanans
O katastrofalni tekmi Los Angelesa priča tudi dejstvo, da je 'pretepač' Raitis Ivanans gladko izgubil obračun s Chirsom Thorburnom. Foto: EPA

Boleča streznitev visoko letečih ambicij Los Angeles Kingsov, ki so doživeli najhujši poraz po 8. januarju 2008 (pri Nashvillu z 0:7). Anže Kopitar (4 streli in -2 v 18 minutah) in soigralci so nadzorovali igro ter imeli pobudo vse do 31. minute, ko je Evander Kane ušel Slovencu in zadel izza gola, potem ko se je plošček od branilca LA-ja odbil v mrežo.

Afinogenov in Bogosian posnemala Kovaljčuka
Sledila je ekshibicija Atlante po preverjenem receptu Ilije Kovaljčuka in tovarišev - trdna postavitev v obrambni tretjini, ki prisili nasprotnika k napakam, potem sledi hitra podaja za še hitrejši protinapad in velemojstrske poteze "Kovija", Maksima Afinogenova in Zacha Bogosiana. V naslednjih štirih minutah so tako padli še trije zadetki.

Ersberg še slabši kot Quick
Menjava vratarjev je bila brca v temo - Jonathana Quicka (11 obramb) je zamenjal še slabši Erik Ersberg (3 obrambe), ki je iz sedmih strelov prejel kar štiri gole. V 3. tretjini je Atlanta tako dodala še tri nove zadetke in visoko slavila s 7:0, čeprav so jo Kralji nadstreljali s kar 38:21! Junak v domačih vratih je bil Čeh Ondrej Pavelec, ki je prvič v NHL-karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Frolov pri 0:0 zapravil solo
Kingsi prvič letos niso dosegli gola na tekmi, vodilni strelec lige NHL Kopitar pa je četrtič v sezoni ostal brez točke. V prvi polovici tekme je imel za Kalifonijčane najlepšo priložnost Aleksander Frolov, ki pa v solo prodoru ni znal premagati odličnega Paveleca. Kako se zaključuje protinapade, so nato več kot odlično demonstrirali gostitelji, ki so unovčili kar pet protinapadov.

Priložnost za hitri popravni izpit
"Bila je grda tekma z grdim zaključkom. Moramo iti naprej in se pripraviti za naslednji obračun. A ne pozabljam, saj ne moremo kaj takega tako zlahka pozabiti, a nas že jutri zvečer čaka nova tekma," se je kljub hudemu porazu trener LA-ja Terry Murray moral ozreti naprej. V noči na nedeljo Los Angeles gostuje pri Tampa Bayju, nato pa bo turnejo zaključil s tekmo pri Floridi v noči na torek.