Ilja Kovalčuk in soigralci se veselijo druge zmage v Ligi KHL v zadnjih treh sezonah. Foto: Reuters

s 5:3 premagali Metalurg iz Magnitogorska.

Ekipa SKA-ja je do klučne prednosti prišla že na prvi tekmi, ko jo je v Magitogorsku dobili s 5:4, na domačem ledu pa je zadržala prednost (2:1 po podaljšku in 3:2).

Na peti tekmi so gostitelji povedli z 2:0e, vendar so nato Nikita Gusev, Aleksander Barabanov in Jevgenij Dadonov v sedmih minutah zrežiral velik preobrat v drugi tretjini.

V deveti sekundi zadnji tretjine je Ilja Kovalčuk z močnim strelom povišal na 2:4. Jaroslav Kosov je znižal, nato pa so igralci Magnitogorska silovito pritisnili. Poskusili so izenačiti tudi brez vratarja, zadeli pa so le le vratnico. Po izgubljenem sodniškem metu gostiteljev je Sergej Plotnikov krenil sam proti vratom in zatresel prazno mrežo. Trener Oleg Znarok je prvi, ki je Gagarinov pokal osvojil trikrat.
Jan Muršak je z moskovskim CSKA-jem izpadel v konferenčnem polfinalu proti Lokomotivi iz Jaroslava z 2:4 v zmagah. SKA je nato Lokomotivo odpravil kar s 4:0 v zmagah, v celotni končnici je izgubil le dve tekmi.