Montreal je v prvem krogu končnice šokiral Washington, zdaj pa je prvakom iz Pittsburgha odvzel prednost domačega ledu. Foto: Reuters
Joe Pavelski
Joe Pavelski je v končnici nezaustavljiv. Foto: Reuters

Na Zahodu je San Jose s 4:3 ugnal Detroit in zdaj vodi z 2:0. Junak tekme je bil Joe Pavelski, ki je dosegel dva zadetka in prispeval še podajo.

Začetek tekme v Pittsburghu je obetal še eno gladko zmago Pingvinov, ki so povedli v peti minuti z zadetkom Matta Cooka. Preostanek tekme je minil v znamenju 24-letnega slovaškega vratarja, ki je zaklenil vrata Canadiensov in se odkupil za slabo predstavo na prvi tekmi, ko je klonil petkrat. Še pred koncem prve tretjine je izenačil Brian Gionta.

Gosti so povedli v 28. minuti. Sidneyju Crosbyju je plošček ukradel Cammalleri in ob številčni premoči v protinapadu matiral Andreja Fleuryja (18 obramb). Nekdanji igralec Los Angelesa je vse dvome o zmagovalcu končal tri minut pred koncem. Halak, ki je imel največje zasluge za senzacionalno zmago v prvem krogu proti Washingtonu, je v končnici obranil 93,1 odstotka strelov. Ko je nazadnje vratar Montreala (Patrick Roy) branil tako dobro, so Canadiensi osvojili Stanleyjev pokal (1993).

V San Joseju je Detroit pred zadnjo tretjino vodil s 3:2. Izdi je v 45. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi izenačil Pavelski, ki je v končnici zabil že devet golov. Dvoboj je v 53. minuti odločil Joe Thornton. Nekdanji MVP Lige NHL je zadel prvič v končnici.