Žan Jezovšek je bil edini strelec za Slovenijo. Foto: HDD Jesenice

Slovenija je z istim tekmecem igrala že v četrtek na Bledu, tudi takrat je bil izid 1:2 za severne sosede, le da po podaljšku.

Danes je priložnost med vratnicama selektor Edo Terglav ponudil Matiji Pintariču, na prvi tekmi je branil Gašper Krošelj.

Sorodna novica Risi na Bledu v podaljšku izgubili z Avstrijci

Slovenci so povedli z zadetkom Žana Jezovška v sedmi minuti, a sta potem David Reinbacher (26.) in Vinzenz Rohrer (34.) poskrbela za preobrat in v drugi tretjini že postavila končni izid. Pintarič je zbral 39 obramb.

Slovenija sicer še ni igrala v najmočnejši postavi za kvalifikacije, saj se bodo nekateri izkušeni člani reprezentance ekipi pridružili šele v Latviji.

Slovenija bo v Rigi od četrtka do nedelje prihodnji teden lovila tretji nastop na največjem tekmovanju po letih 2014 in 2018. Tekmeci Slovenije bodo Latvija, Francija in Ukrajina. Na OI vodi le prvo mesto.