V dresu Bostona, ki je s 4:2 premagal Ottawo, je zaigral tudi Tomaš Kaberle, nova okrepitev obrambe. Foto: Reuters
Erik Johnson
Erik Johnson tudi zaradi poškodb v preteklih letih ni izpolnil izredno visokih pričakovanj St. Louisa., kjub vsemu pa je njegova menjava precejšnje presenečenje. Foto: Reuters
Chris Stewart (levo)
Temnopolti napadalec Chris Stewart je na 37 tekmah za Colorado zbral 30 točk (13+17). Foto: Reuters

Le kako, če ne igra več? Enostavno: pred tekmo so upokojili njegovo majico s številko 17, kanadski hokejist, leta 2006 kapetan Caroline, ki je takrat osvojila Stanleyjev pokal, pa je z zahvalnim govorom zelo motiviral svoje nekdanje soigralce. V prvi tretjini sta zadela Chad LaRose in Jeff Skinner. Gostje so izenačili, odločilni zadetek pa je tri minute pred koncem dosegel Erik Cole.

Vragi in Ilja ostajajo vroči
Obračun med New Jerseyjem in New York Rangersi je odločil Ilja Kovaljčuk, ki v dresu New Jerseyja še nikoli ni tako blestel kot to sezono. Zadel je v 29. minuti, kar je njegov 21. gol sezone, vendar pa bo potrebnih še veliko zadetkov, če bo želelo njegovo moštvo v končnico, saj za 8. mestom trenutno zaostaja 12 točk.

Jan Muršak, ki je v četrtek podaljšal pododbo z Detroitom do konca sezone 2012/13, bo v naslednjih dveh letih v vsakem primeru zaslužil 1,1 milijona dolarjev (prvo sezono 540 tisoč bruto, v drugi pa 560 tisoč bruto).

Boston močno okrepljen po Stanleyja
V zadnjem dnevu je bilo v Ligi NHL kar osem menjav. Najbolj dejavna sta bila Boston in St. Louis. Tomaš Kaberle je po več letih govori le zapustil Toronto in okrepil Boston, ki je potreboval napadalnega branilca. Hkrati so Bruinsi iz Atlante dobili še centra Richa Peverleyja, k Thrashersom pa poslali branilca Marka Stuarta in krilnega napadalca Blakea Wheelerja.

Nočni šok na relaciji St. Louis - Colorado
Nato je trg presenetil St. Louis, ki je v Tampo Bay poslal kapetana in branilca Erica Brewerja, zatem pa so se Bluesi dobesedno sredi noči "znebili" še branilca Erika Johnsona, ki je bil na naboru leta 2006 izbran kot prvi med vsemi talenti! Skupaj z njim je v Colorado odšel še prekaljeni center Jay McClement, v nasprotno smer pa sta prišla nadarjeni branilec Kevin Shattenkirk in izjemno nevarni krilni napadalec Chris Stewart.