Anže Kopitar je takole v 17. minuti z natančnim strelom nad ramo ukanil Pascala Leclaira. Foto: Reuters
Ryan Smyth in Pascal Leclaire
Iz "vojne sobe" v Torontu, kjer pregledujejo vse posnetke golov, so sporočili, da ni bil na voljo noben posnetek, ki bi lahko spremenil odločitev na ledu. Foto: Reuters
Jason Spezza in Daniel Alfredsson
Prva zvezdnika Ottawe Jason Spezza in Daniel Alfredsson sta poskrbela za preobrat in konec niza treh porazov Senatorjev. Foto: Reuters
Aleks Kovaljev in Ryan Smyth
37-letni Aleks Kovaljev je po Aleksandru Mogilniju in Sergeju Fedorovu postal tretji Rus in skupno 73. igralec, ki je presegel mejo tisočih točk v Ligi NHL. Krilni napadalec je pri Rangersih debitiral v sezoni 1992/93, po 1.249 tekmah se lahko pohvali s 418 goli in 583 podajami ter Stanleyjevim pokalom iz leta 1994. Foto: Reuters
Carey Price (Montreal Canadiens) in James van Riemsdyk (Philadelphia Flyers)
James van Riemsdyk je s prvim golom v sezoni odločil vroč obračun med Philadelphio in Montrealom. Foto: Reuters
Marc Staal in Mathieu Garon (NY Rangers)
Marc Staal (levo) je z naletom onesposobil kanadskega Slovenca Matta Stajana, ki ni bil pazljiv ob vstopu v napadalno tretjino. Rangersi so z 2:1 premagali Calgary. Foto: Reuters

Tri sekunde pred koncem rednega dela je Jack Johnson ustrelil proti vratom, kjer je prekaljeni Smyth preusmeril plošček v mrežo za 3:3, a so sodniki razveljavili zadetek, ker naj bi šlo za previsoko palico. Sledilo je 7 minut pregledovanja videoposnetkov, med katerimi pa ni bilo nobenega iz ustreznega zornega kota, tako da Toronto ni mogel ovreči sodniške odločitve. Domačemu občinstvu je odleglo, krajevni mediji in Senatorji pa so po koncu tekme priznali, da so jo dobro odnesli in da se jim je končno vrnila tudi kakšna sporna sodniška odločitev iz preteklosti.

Kopi odgovoril na jubilejno točko Kovaljeva
Tekma se je začela z golom Aleksa Kovaljeva, ki je pri "power playu" sicer zlomil palico, a je kljub temu ukanil Jonathana Quicka in tako dosegel svojo tisočo točko v NHL-karieri. Anže Kopitar (2. zvezda tekme) je dosegel sedmi gol v sezoni, ko je v 17. minuti z natančnim strelom iz sredine desnega kroga izenačil na 1:1. Kopi je v 23 minutah trikrat streljal v okvir vrat, imel dva naleta in blokiral dva strela.

Smyth v 2. tretjini uspešno preusmeril strel
Potem ko so sodniki zaradi premaknjenih vrat razveljavili gol Wayna Simmondsa, pri čemer domačemu branilcu Carknerju niso prisodili niti kazni, je goste v vodstvo popeljal Smyth, ki je preusmeril strel Justina Williamsa ob številčni premoči Kraljev. V zadnji minuti 2. tretjine je kapetan Senatorjev Daniel Alfredsson ukradel plošček Johnsonu, ga obrnil in zaposlil Milana Michaleka, ki je izenačil na 2:2.

Spezza zablestel osem minut pred koncem
Zmagoviti gol Ottawe je bil mojstrovina Jasona Spezze, ki se je oddolžil za podarjeni "puck" pri Kopitarjevem golu. Prvi center Senatorjev je s hitrostjo prodrl po levi strani, obrnil Matta Greena in nato ukanil še Quicka. V zadnjih osmih minutah je sledil lov na izenačenje, ki pa ga po sporni odločitvi "zeber" ni bilo.

V sredo sledi Montreal
"Takšne odločitve se dogajajo vse leto, na vsaki tekmi. Moramo se prebiti čez te odločitve. Na žalost se tokrat ni izšlo v našo korist," je po tekmi umirjeno razmišljal Kopitar. Kingsi so sicer nadigrali gostitelje s 30:19, samo v zadnji tretjini je bilo razmerje strelov 11:4. Los Angeles je izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah, turnejo 4 tekem v Severovzhodni diviziji pa bo končal v sredo v Montrealu.

Vragi končno zaigrali in stresli Washington
V obračunu dveh moštve, ki vodita v svojih divizijah, je Philadelphia s 3:2 ugnala Montreal, ki je po 1. tretjini vodil že z 0:2. Washington je doživel tretji zaporedni poraz, in siecr pri New Jerseyju, ki je z najboljšo predstavo letos slavil s 5:0 in tako dosegel šele šesto zmago sezone.