Krištof Potočnik je odlično izkoristil priložnost. Zmaji so v odločilnem delu sezone ostali le s slovenskimi igralci. Foto: www.alesfevzer.com
Tomaž Trelc
Tomaž Trelc je zbral 29 obramb. Brez Olivierja Roya ima Olimpija precej manj možnosti za kakšno presenečenje. Foto: www.alesfevzer.com
Andrej Tavželj

VSV Beljak je v gosteh z 1:3 premagal Fehervar in je zelo blizu preboja v končnico.
Tako kot v petek v Innsbrucku (8:3) so Ljubljančani v dvoboj krenili s popolnoma domačo zasedbo, saj so vsi trije tujci še vedno poškodovani ali bolni. Na čelu z vratarjem Tomažem Trelcem so se v začetnih minutah dobro upirali in preživeli nekajminutno terensko premoč gostov ter nato ob hitrem protinapadu in odličnem strelu mladega Krištofa Potočnika, ki v Ljubljani igra kot posojen hokejist Triglava, v 10. minuti tudi povedli z 1:0. Vodstvo bi bilo lahko še višje, če bi bil Matej Hočevar za malenkost spretnejši pred golom, ob prvem "power-playu" pa je Gregor Koblar zadel še vratnico.

Neučinkovitost z igralcem več
Prav neučinkovitost v igri z igralcem več je pozneje udarila gostitelje. Med 21. in 26. minuto so imeli dvakrat igralca več in tudi več lepih priložnosti, zadeli pa niso. Že pred tem je KAC po prvi priložnosti v drugi tretjini izenačil pred Oliverja Setzingerja, sredi tekme pa so Celovčani po strelu Stevena Stronga skorajda iz mrtvega kota presenetili Trelca in povedli. Vratar Olimpije je posredoval zares slabo. Nekaj minut zatem so rdeče-beli zadeli še vratnico.

Ko se je že zdelo, da so Korošci prevzeli vajeti, pa so zeleno-beli še enkrat udarili: po ne posebej močnem, a zelo natančnem strelu Maksa Selana je plošček v 38. minuti obstal na golovi črti tik ob vratnici, vratar Celovca Bernd Brückler pa ga je nato nerodno kar sam zbil v gol.

Naslednja tekma proti Gradcu
A srečnega konca za Olimpijo ni bilo. Potem ko ni izkoristila še ene številčne prednosti, so jo gostje in v 49. minuti povedli z 2:3. Strelec je bil Madžar Istvan Sofron z bližine. V zadnjih minutah so zmaji iskali še drugo izenačenje, v zadnjih 69 sekundah tudi brez vratarja, vendar pa tretjega zadetka ni bilo in vse tri točke so odšle na drugo stran Karavank.

V torek bo Olimpija še enkrat igrala doma, ko v Tivoli prihaja Gradec.