Ko bo slovenska reprezentanca zaigrala v polni postavi, bo pokazala mnogo več. Še posebej, če bo nastopil tudi Anže Kopitar. Foto: Reuters
Gaber Glavič
Gaber Glavič je imel precej dela. Foto: EPA
Hokej: Avstrijci pretrd oreh

Obe reprezentanci sta igrali okrnjeni, kar pa se je bolj poznalo Slovencem, ki so prvi gol dobili v 4. minuti, ko je zadel Paul Schellander. Rise je v igro vrnil Egon Murič, potem ko je iz gneče izkoristil igralca več. Severni sosedje so v 28. minuti "zabili" dvakrat. Najprej je Gabra Glaviča ugnal Herbert Ratz (od daleč), nato pa še Kevin Kraxner.

Ko je dve minuti kasneje David Schuller povišal na 4:1, je Gabra Glaviča zamenjal Andrej Hočevar, ki je do konca "zaklenil" vrata. Izid tekme je v 33. minuti s "projektilom" postavil David Rodman.

V slovenski vrsti so manjkali lažje poškodovani Ivo Jan, Tomaž Razingar, Damjan Dervarič, Mitja Robar in Dejan Varl, medtem ko pri Avstrijcih ni bilo igralcev Salzburga in Beljaka, ki še počivajo po pravkar končanem finalu državnega prvenstva.

Priznanja in spominska plošča
Že pred tekmo so posebna priznanja dobili igralci, ki so 21. marca leta 1992 v Tivoliju odigrali prvo tekmo za slovensko reprezentanco. Nasprotnik je bil prav tako Avstrija, srečanje pa se je končalo z 2:2. V spomin na ta dogodek so pred dvorano Tivoli odkrili ploščo.