Tomaž Razingar je Slovence že v tretji minuti popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Brata Rodman David (12) in Marcel (22) pred madžarskim vratarjem
Zaradi poškodbe Iva Jana je drugi napad, v katerem sta brata Rodman, postal naš udarni. Foto: Reuters
Tamas Groscl
Ob pogledu na to fotografijo (skupil jo je Tamas Groscl) bi kdo lahko pomislil, da je bila tekma krvava, kar pa je daleč od resnice. Foto: Reuters
Kanada 2008 vse bližje

Slovenci so po prvi tretjini vodili s 3:0, nato pa 20 minut igrali bledo. Madžari so bili potrpežljivi in v drugi tretjini vse nevarnejši, vendar več kot enkrat niso uspeli premagati Andreja Hočevarja. Mitja Sotlar je v 45. minuti potrdil zmago. Za najboljšega igralca tekme je bil izbran kapetan Marcel Rodman (tri podaje). Da zmaga ni bila višja, je v veliki meri zasluga najboljšega pri Madžarih, vratarja Leventeja Szuperja.

Bo Jan lahko nadaljeval prvenstvo?
Tomaž Razingar in Dejan Varl sta poskrbela, da je razprodan Tivoli v četrti minuti že drugič slišal Avsenikovo Golico, nato pa je udarni napad ostal brez poškodovanega Iva Jana. Zamenjal ga je Boris Pretnar. Egon Murič je sijajno prvo tretjino, v kateri je blestel predvsem kapetan Marcel Rodman kronal z golom za 3:0.

Peterdi izkoristil napako obrambe
V drugi tretjini je sledil nerazumljiv mrk, napake v obrambi in nepotrebni prekrški. Madžari so znižali po srečnem naključju, ko je pred Andreja Hočevarja sam pridrsal Imre Peterdi. Izkušeni nasprotniki so predvsem z igralcem več streljali

od daleč, vratar Andrej Hočevar pa je spet branil suvereno. Po dveh tretjinah je bilo razmerje v strelih 20:10 v korist Slovenije.

Sotlarjev projektil odpravil vse dvome
Tekmeci so sicer malce prestrašili Slovence, a za preobrat le niso imeli pravih možnosti. Kljub igralcu manj so varovanci Teda Satorja silovito začetli zadnjo tretjino, Anže Kopitar pa je zamudil priložnost za četrti gol. Ta je le padel (skoraj pol ure smo ga čakali) v 46. minuti, ko je Mitja Sotlar ob igralcu več ustrelil od daleč. Zanimivo - Sotlar v letošnji sezoni za Jeseničane v Ligi Ebel ni zadel.