Maksim Afinogenov (v sredini) se veseli skupaj s Sergejem Fedorovom in Denisom Grebeškovom. Foto: EPA
Niko Kapanen
Niko Kapanen je matiral Edgarsa Masalskisa. Foto: EPA

Belorusi so po dveh tretjinah vodili z 2:1. V zadnjem delu je Aleksander Ovečkin (47.) z izjemnim strelom pod prečko z desne strani izenačil, v 54. minuti pa je Maksim Afinogenov s svojim drugim golom na tekmi povedel Ruse v vodstvo. Toda Belorusi se niso predali. Po sijajno izpeljani akciji je Aleksej Ugarov v 57. minuti zadel za 3:3.

Morozov zabil odločilen gol
V podaljšku ni bilo zadetkov, tako da so odločali kazenski streli, kjer se je izkazal Mihail Birjukov, ki je ustavil dva izmed treh poskusov zahodnih sosedov, medtem ko sta bila na drugi strani uspešna oba ruska izvajalca Sergej Mozjakin in kapetan Aleksej Morozov. O veliki ruski premoči priča tudi razmerje strelov: 57:23.

Tudi Finci so imeli veliko dela z Latvijo. Izjemno premoč "treh levov" (64:27) je šele v 50. minuti kronal Niko Kapanen.