Rick Nash je znova dokazal, da je v odločilnih trenutkih najbolj zbran. Foto: EPA

Vikingi, ki so v sredo presenetljivo premagali Nemce s 3:2 in v drugi del tekmovanja prinesli štiri točke, so dokazali, da njihov uspeh na tem SP-ju ni bil naključen. Gostitelji prvenstva so povedli v 10. minuti, ko je zadel Mike Green. V 34. minuti je bil na kazenski klopi Anders Myrvold, Mads Hansen pa je ob igralcu manj v protinapadu mojstrsko ukanil vratarja Pascala Leclaira.

Gostitelji so že izgubljali živce
V zadnji tretjini so imeli nervozni Kanadčani ogromno izključitev, Dan Hamhuis je zaradi udarca s palico v obraz sedel kar štiri minute. Norvežani niso znali izkorsiti prednosti dveh igralcev več in kazen je prišla tri minute in 58 sekund pred koncem. Ob izključitvi Andersa Bastiansena je Rick Nash pridrsal pred vratarja Pala Grotnesa in ga rutinirano ugnal. Razmerje v strelih na gol je bilo kar 52:16 v korist Kanade.

Nemci namučili Američane
Na drugem srečanju skupine F so Američani premagali Nemce s 6:4, potem ko so zapravili tri zadetke prednosti. ZDA so že po slabih treh minutah vodile s 3:0, vendar se Nemci niso predali. V 45. minuti so izenačili na 4:4, nato pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi srečanje odločil Jason Pominville.

V skupini B so se prebudili Švedi, ki so kar z 8:1 odpravili Dance. Češka je s 5:0 nadigrala doslej še neporaženo Švico.