Derbi med Rusijo in Švedsko je odločil najboljši strelec rednega dela Lige NHL. Foto: Reuters
Eric Staal
Napadalec Caroline Eric Staal je bil nerešljiva uganka za nemške branilce. Foto: Reuters
Dany Heatley in Dimitrij Kotschnew
Med strelce za Kanado se je vpisal tudi nepogrešljivi Dany Heatley. Foto: Reuters
Aleš Kotalik
Aleš Kotalik je bil mož odločitve na srečanju proti Belorusiji. Foto: Reuters

Tri krone so na srečanju dvakrat povedle, a se je "zbornaja komanda" obakrat vrnila v igro. V živčni tekmi s številnimi izključitvamim, zaradi česar so Švedi na koncu igrali le še štirimi branilci, je zadnje dejanje pripadlo ruskemu superzvezdniku Aleksandru Ovečkinu. Ruska osmica je proti Henriku Lundqvistu izstrelila svoj značilni topovski udarce in zmage je le šest sekund pred koncem pripadla Rusom. "Videl sem Ovečkina in takoj nato sem že začutil, da sem ga dobil," odločilni trenutek opisal švedski čuvaj mreže.

Kazenski streli nočna mora Belorusov
Belorusi so proti Čehom dvakrat vodili, a je spretni Aleš Kotalik šest minut pred koncem izenačil, nato pa je še dosegel odločilni kazenski strel, s katerim je Češki zagotovil dve točki in pokopal vse beloruske upe po četrtfinalu. Za Belorusijo je bil to že drugi zaporedni poraz po izvajanju kazenskih strelov. Razmerje strelov je bilo sicer kar 45:18 v korist Čehov.

Kanadčani so se poigrali z Nemci, prvi ime tekme pa je bil Eric Staal, ki je dosegel kar štiri gole. Do 42. minute so gostitelji prvenstva povedli že z 10:0, nato pa so umirili konje in dopustili Nemčiji časten zadetek. To je bilo srečanje z najvišjim izidom doslej.