Hokejisti Švedske do tekme s Čehi niso delovali preveč prepričljivo, tokrat pa so pokazali, da je nanje treba še kako računati. Foto: EPA

Tekmo je v 56. minuti odločil Patric Hornqvist, piko na i pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi v prazno mrežo postavil Marcus Nilson. Če Rusi v zadnjem krogu premagajo Švico, se bodo Švedi in Čehi spet pomerili že v četrtfinalu.

V skupini F je v dvoboju Finske in ZDA po dveh tretjinah kazalo na zmago Američanov, ki so vodili z 2:0. V zadnji tretjini je prišlo do popolnega preobrata. Finci so izenačili v 51. minuti, odločitev pa je padla v 57. minuti, ko je zadel Mikko Koivu. Tudi tu se obeta ponovitev dvoboja že v četrtfinalu.