Dvakratni francoski strelec Stephane da Costa v objemu soigralcev. Foto: Reuters
Jan Laco in Peter Čerešnak
Trenutek odločitve na obračunu med Slovaško in Češko: reakcija vratarja Jana Laca in branilca Petra Čerešnaka po golu Jakuba Klepiša. Foto: EPA
Rusija
Rusi so s 5:0 premagali Švicarje. Foto: EPA

Kanadčani seveda ne nastopajo v najmočnejši "olimpijski" postavi, kljub temu pa je njihov poraz presenetljiv. Redni del se je končal z 2:2, potem ko je za Francoze oba gola dosegel Stephane da Costa. Za Kanado sta zadela Brayden Schenn in Erik Gudbranson.

Bellemare in Huet moža odločitve
Ker odločitve v podaljšku ni bilo, so bili na vrsti kazenski streli, kjer je bil edini strelec Pierre-Edouard Bellemare. Francoski vratar Cristobal Huet je ustavil vse tri poskuse Kanadčanov (Kyle Turris, Sean Monahan, Matt Read). Huet je ubranil 34 strelov, njegov kolega v kanadskih vratih James Reimer pa 27.

Klepiš potopil Slovake
Izenačeno je bilo tudi na tekmi med Slovaško in Češko. Čehi so na koncu zmagali s 3:2 v podaljšku. Odločilni gol je v 62. minuti zabil Jakub Klepiš. Predtem je Jaromir Jagr v 58. minuti zadel za 2:2.

Visoki zmagi Rusije in ZDA
V preostalih dveh tekmah je Rusija s 5:0 nadigrala Švico, ZDA pa s 6:1 domačine Beloruse. Jacob Trouba je za ZDA zabil dva gola.